Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda

Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda

Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, Hükümlü ve Mahkumlara "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Hayatı" Konulu Bir Konferans Verdi.

Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda

Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, hükümlü ve mahkumlara "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Hayatı" konulu bir konferans verdi.

Adıyaman Belediyesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Adıyaman'a gelen Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumu toplantı salonunda mahkum ve hükümlülere konferans verdi. Konferansa Vali Halil Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydemir, Milli Eğitim Müdürü Gafur Büyükfırat, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, Emniyet müdürü Mustafa Sağlam ve İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı, savcılar ile cezaevindeki hükümlüler ve mahkumlar katıldı. "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Hayatı" konulu konferansta konuşan Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Hz. Muhammed'in hayatından kesitler anlattı.

Hatipoğlu, hatasız kul olmayacağını ve önemli olanın günah işledikten sonra tövbe etmek olduğunu dile getirerek, "İnsanlar çoğu zaman hata yapar ve günah işlerler. Önemli olan bu günahı işledikten sonra tövbe etmesini bilmektir. Hiç kimse günah işlemek istemez ama ansızın ortaya çıkar. Mahkum ve hükümlülerimiz de ansızın bir hata yapmış ve günah işlemiş olabilir. Fakat önemli olan buradan çıktıktan sonra aynı hatalı yolda yürümemektir. Cezaevinden çıktıktan sonra toplumda 'Hangi yanlışı düzeltebilirim?' düşüncesinde olmanız gerekir. Hayatta en büyük tövbe budur" dedi.

Hz. Muhammed'in hayatını cezaevinde anlatmanın kendisi için çok anlamlı olduğunu kaydeden Hatipoğlu, "Bugüne kadar birçok konferans verdim, fakat burada verdiğim konferans kadar anlamlı değildi. Sizlerin buradan çıktıktan sonra topluma faydalı fertler olmak için çalışacağınıza inanıyorum. Buradaki atölyelerde yaptığınız çalışmaları gördüm ve çok etkilendim" şeklinde konuştu.

Konferansın ardından Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner ve mahkumlar Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu'na cezaevinde yapılan el işlemelerinden hediyeler verdi.

(AA-SN-SN-Y)