Dizi Oyuncusu Tolga Taş, Bıçaklanarak Öldürüldü
Haberler » Güncel » Haber

Dizi Oyuncusu Tolga Taş, Bıçaklanarak Öldürüldü

Sırtından Bıçaklanarak Öldürülen Beykent Üniversitesi Öğrencisi Tolga Taş'ın Dizilerde Oyunculuk Yaptığı Belirtildi

Dizi Oyuncusu Tolga Taş, Bıçaklanarak Öldürüldü

İstanbul Bağcılar'da sırtından bıçaklanarak öldürülen Beykent Üniversitesi öğrencisi Tolga Taş'ın Best Model 2011 yarışmasına katılmak için hazırlandığı, bir yandan da dizilerde oyunculuk yaptığı belirtildi. Taş'ı öldürdüğü iddiasıyla yakalanan sanık Özcan U. ifadesinde, "Onun öleceğini hiç düşünmedim. Sadece onu korkutmak istedim." dediği öğrenildi.

Bağcılar Yeniyuzyıl Mahallesi'nde meydana gelen bir olayda, Beykent Üniversite öğrencisi Tolga Taş (21) bıçaklanarak öldürüldü. Olayla ilgili detaylar sanık Ö.U.'nun ifadesiyle ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, üniversite öğrencisi Tolga Taş'ın sattığı bilgisayar parasını almak için Ö.U.(26) ile tartıştığı, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu bıçaklandığı belirlendi. Yaralı olarak hastaneye giden Taş'ın, babasını telefonla arayarak yaralandığını söyledikten sonra hayatını kaybettiği belirtildi.

Kendisine müdahale eden doktorlara, "Beni Özcan bıçakladı." diyen Taş, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay sonrası harekete geçen polis, konuyu Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne bildirdi. Soruşturma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Taş'ın doktorlara verdiği "Ö.U, ismini araştırmaya başladı.

Tolga Taş'ın babası ise polise, "Oğlum gece yarısı beni arayarak, 'Baba yaralandım. Hastanedeyim.' dedi. Biz de Koşarak geldik." şeklinde ifade verdi. İncelemeler sonucu olayın gece yarısında meydana geldiğini tespit eden ekipler, Ö.U adlı kişinin Tolga Taş'ın arkadaşlarından birisi olduğu belirledi. Gözaltına alınan Ö.U.,ifadesinde cinayeti itiraf etti. Tolga Taş ile arkadaş olduklarını söyleyen zanlı, Tolga'dan bir bilgisayar aldığını söyledi. Bilgisayarın parasını henüz vermediğini belirten Ö.U., olay gecesi buluştuğu Tolga Taş ile arasında tartışma çıktığını ifade etti. Kavga sırasında Taş'ı bıçaklayıp kaçtığını dile getiren Ö.U., "Onun öleceğini hiç düşünmedim. Sadece onu korkutmak istedim." dedi.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. Yaklaşık bir buçuk yıl önce Ö.U.'nun laptop satımında Tolga Taş'a aracı olduğu, ancak parasını henüz vermediği anlaşıldı. Ayrıca üniversiteli genç Tolga Taş'ın Best Model 2011 yarışmasına katılmak için hazırlandığı öğrenildi. Kemer Tepe Camii'nde cenaze namazı kılınan Taş, namazın ardından Arnavutköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Tolga Taş'ın Arka Sokaklar, Şen Yuva ve Küçük Kadınlar isimli dizilerde ufak rollerde oyunculuk yaptığı öğrenildi. - İSTANBUL