Diyetisyen Haberleri

Diyetisyen haber, Diyetisyen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diyetisyen - 9.6.2020
KTÜ Farabi Hastanesine 82 personel alınacak
KTÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, Farabi Hastanesi Başhekimliğinde görevlendirilmek üzere 56 hemşire, 1 diyetisyen, 10 sağlık teknikeri, 9 röntgen teknikeri, 2 laborant, 2 eczacı, 2 de diğer sağlık personeli olmak üzere toplam 82 personel alınacak.
Diyetisyen - 6.6.2020
Sağlık Bakanı Koca'dan "Dünya Diyetisyenler Günü" mesajı Açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının beslenme ve rutin egzersiz alışkanlıklarını da değiştirdiğini bildirdi.
Diyetisyen - 5.6.2020
Kayseri'de sağlık personeli çiftin ertelenen nikahı parkta kıyıldı
İl Sağlık Müdürlüğünde diyetisyen olarak görev yapan Reyhan Oral (25) ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi diyetisyeni Muhlis Gençay'ın (27), Kovid-19 tedbirleri nedeniyle erteledikleri nikahı, Mimarsinan Parkı'nda, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar tarafından kıyıldı.
Diyetisyen - 3.6.2020
Bakan Kasapoğlu, yurtlarda sona eren karantina sürecinin rakamlarını paylaştı Açıklaması
İşbirlikleri için diğer bakanlıklara da teşekkür eden Kasapoğlu, şunları söyledi: "Dün, gerçekleştirilirken baltalanmaya, karalanmaya çalışılan bu yatırımların, bugün karşı karşıya kalınan sorunlar sayesinde ne kadar kıymetli anlamlı yatırımlar olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Bu zor süreçte yurtlarımız, sadece gençlerimizin değil, bütün milletimizin yuvası haline gelmiştir. İşte sosyal devlet olmak da bunu gerektirir. Yurtlarımızda, sadece bina ve yatak tahsisiyle değil, 7 gün 24 saat fedakarca çalışan personelimizle, misafirlerimize otel konforunda bir hizmet sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçları, sosyal mesafe, hijyen, tedbirlere azami riayetle gerçekleştirilmiştir." Karantina döneminde odaların sürekli dezenfekte edildiğini belirten Kasapoğlu, "Üç öğün yemek, su, çay, meyve, ilaç gibi ihtiyaçlar odalara servis edilmiştir. Her odaya özel kişisel temizlik ve hijyen malzemeleri bırakılmıştır. Misafirlerimize, odalarında spor yapmaları için spor malzemeleri gönderilmiştir. Psikolog ve diyetisyen hizmetleriyle, kitap dağıtımlarıyla ve sosyal faaliyetlerle, sürecin misafirler üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilerin minimum düzeye indirilmesi sağlanmıştır.
Diyetisyen - 2.6.2020
Sivas'ta hastaneye 400 personel alınacak
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, hemşire, biyolog, diyetisyen, ebe, eczacı, fizyoterapist, psikolog, röntgen teknisyeni, sağlık teknikeri, laborant ve diğer sağlık personeli unvanlarında yapılacak sözleşmeli personel alımı ilanı üniversitenin internet sitesinden duyuruldu.
Diyetisyen - 2.6.2020
Melikgazi'de 5 milyon lira bütçeli sağlık yatırımı yapılacak
Sağlık ocağı, okul ve cami gibi yatırımları vatandaşların konforunu artırmak, ihtiyaçlarını gidermek için hayata geçirdiklerini aktaran Palancıoğlu, şunları kaydetti: "Tınaztepe Mahallesi'nde hayırseverimiz ile yapacağımız Ahmet-Selahattin Sarıalp Aile Sağlığı Merkezi 2 milyon liraya mal olacak. Bu sağlık merkezinde 7 hekim, 1 laboratuvar, tıbbi müdahale odası, aşı-bebek izleme odası, gebe takip odası ve poliklinikler olacak. Bir diğeri 3 milyon liralık yatırım bedeli ile hayata geçecek olan Süheyla Kantarcı Aile Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi projemizi de Sakarya Mahallesinde hayata geçireceğiz. İçinde 7 hekim, 1 laboratuvar, tıbbı müdahale odası, aşı-bebek izlem odası, gebe takip odası ve poliklinikler olacak. Sağlıklı Hayat Merkezinde ise diyetisyen, psikolog, fizyoterapist ve uygulama salonu, KETEM (kanser tarama) cihazı mamografi, gebe bilgilendirme odaları, sigara bıraktırma odası ve eğitim salonu gibi bölümlerden oluşacak.
Diyetisyen - 1.6.2020
Küresel anksiyete salgını kapıda
65 yaş üzeri vatandaşlara tavsiyeler Türkiye'deki 65 yaş üstü kişilerde Covid-19'a bağlı ölümlerin az olmasının nedeninin bu yaş grubundaki vatandaşların hemen ilk başta izole edilmesi olduğunu kaydeden Tarhan, bu kişilere şu tavsiyelerde bulundu: "Fedakârlık beklenen grup onlar oldu. Bu durum bu yaş grubundaki kişilerin ruh sağlığı açısından olumsuz etkilenmesine neden oldu. Önemli olan bağışıklık sistemini güçlü tutabilmek. Amasralı Şerafettin Sabuncuoğlu var. Fatih döneminde yaşamış. Kitabı da var. Orada şöyle diyor; 'Salgın olduğu zaman iyi ye, iyi iç, iyi uyu, uzaktan selam ver.' Yani o zaman fiziksel mesafeyi söylemiş aslında. Bu kurallar evrensel kurallar. Kişinin bağışıklık sistemini güçlü tutması için uyku çok önemli. Şu anda sağlıklı bir şekilde uyulması ve yeme içmeye dikkat edilmesi gerekiyor. İyi ye derken çok ye anlamında değil. Her şeyden ye ama az ye anlamında. Diyetisyenlerin renkli tabak uygulaması vardır.
Diyetisyen - 31.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluştu: (3)
Uzman diyetisyen Mücahit Muslu'nun, dünya genelinde 821 milyon insanın kronik açlık çektiğini ve bundan en çok etkilenenlerin de 5 yaş altı çocuklar ve anneleri olduğunu söylemesi üzerine Erdoğan, Muslu'nun yaklaşım tarzını takdir ettiğini, hep birlikte mücadele edilerek bu yapılan görüşmelerin gençlerin geleceğine yönelik çok daha anlamlı yol gösterme atılımı olacağını vurguladı.
Diyetisyen - 31.5.2020
Son dakika haber | 'Obezite hastaları, koronavirüs sürecini daha ağır geçiriyor'
Son dakika habere göre UZMAN Diyetisyen Banu Süzen, "Obezite hastaları koronavirüs sürecini daha ağır geçiriyor.
Diyetisyen - 26.5.2020
Güçlü bağışıklık için "üzüm suyu ve pekmez" önerisi
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (TNKÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Diyetisyeni Serap Kocaağalar, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için üzüm suyu ve pekmez tüketilmesini önerdi.
Diyetisyen - 23.5.2020
Bakan Kasapoğlu, yurt dışından gelen vatandaşların ağırlandığı yurtlarda kimsenin kalmadığını...
Yurt dışından gelen vatandaşların ağırlandığı yurtlarda kimsenin kalmadığını açıklayan Bakan Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 76 ildeki yurtlarda karantina başlangıcından bugüne kadar 77 bin 441 vatandaşın misafir edildiğini belirterek şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanı'mızın talimatlarıyla, yurtdışından gelen vatandaşlarımızı karantina sürecini geçirmeleri için yurtlarımızda misafir ettik. Beş yıldızlı otel konforunda ağırladığımız vatandaşlarımıza devletimizin şefkatli yüzünü gösterdik. Çok şükür problemsiz şekilde misafirlerimizi uğurladık. Memleketlerine gönderilen vatandaşlarımız memnuniyetlerini bıraktıkları mektuplarla, mesajlarla ilettiler. Psikolog ve diyetisyen hizmetlerimiz, kitap dağıtımımız ve sosyal faaliyetlerimiz, misafirlerle sağladığımız iletişim, vatandaşlarımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Diyetisyen Haberleri | Diyetisyen Haber - Haberler - Sayfa 5 - Diyetisyen haberleri, son dakika diyetisyen haber ve gelişmeleri burada. D vitamini bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 09:03:28. #1.15#
title