Diyetisyen Haberleri

Diyetisyen haber, Diyetisyen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diyetisyen - 7.7.2020
Sağlık Bakanlığı, 'Normalleşme Döneminde Sağlık Kurumlarında Çalışma Rehberi'ni güncelledi
'RİSKLİ BÖLGELERE SEYAHAT ETMEYECEK' Buna göre, entegre hastanelerde, koronavirüs pandemisi sırasında verilen eğitimler güncellenerek sürdürülecek. Eğitimler mümkünse çevrimiçi (online) yapılacak, kayıt altına alınacak ve Sağlık Bakanlığı materyallerine uygun olacak. Hastane aciline başvuran hastalar için gerekli tedbirler alınarak yoğunluk oluşması engellenecek. Bekleme alanlarındaki gazete, dergi, broşür, kalem ve kitap gibi eşyalar kaldırılacak. Hastane bünyesinde hizmet sunan diş polikliniğine/uzman aile hekimi polikliniğine başvuran hastalar genel alanlarda kalabalık oluşturmaması için ayrı olarak kabul edilecek. Hasta ziyareti için mesai saatleri dışında belirlenmiş bir zaman içerisinde sadece hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaretine izin verilecek. Hastanın yardıma ihtiyacı olduğu durumlar (pediatrik hastalar, özel gereksinimli bireyler, yaşlı hastalar vb.) hariç refakatçi kabul edilmeyecek. Pandemi dönemi boyunca sağlık çalışanları zorunlu olmadıkça yüksek riskli bölgelere seyahat etmeyecek. Kurumlarda her gün düzenli olarak temizlik yapılacak. Sık kullanılan alan ve malzemeler daha sık temizlenecek.  'BİRDEN FAZLA REFAKATÇİ KABUL EDİLMEYECEK' İlçe sağlık müdürlükleri, toplum sağlığı merkezleri ve bağlı kuruluşlarında, kurumlara alınacak kişi sayısı, bekleme alanı büyüklüğüne göre her 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde belirlenmeli, belirlenen sayıda kişi içeri alınacak. Sosyal alanlarda masalar ve sandalyeler arası mesafe en az 1 metrede olacak şekilde düzenleme yapılacak. Asansörlerin kullanımı sınırlandırılacak, kapasitesinin en fazla 3'te 1'i sayıda kişinin binmesine izin verilecek ve bu sayı asansör girişinde belirtilecek. Kuruma kişilerin tek başlarına girmeleri sağlanacak. Engelli kişiler veya 18 yaş altı ya da 65 yaş üstü bireyler için birden fazla refakatçi kabul edilmeyecek.  'DANIŞMANIN GÜNLÜK VAKA SAYISI 6'YI GEÇMEYECEK' Sağlıklı hayat merkezleri, İl Pandemi Kurulu ve/veya İl Sağlık Müdürlüğünün kararlarını takip ederek hizmetlerini planlacak. SHM'de diyetisyen, psikolog, çocuk gelişimci, sosyal çalışmacı ve fizyoterapi danışmanlık birimlerine gelen danışanlar ile Üreme Sağlığı Yöntemleri Danışmanlık Odasına danışmanlık veya uygulama hizmeti almaya gelenler ile danışmanlar sosyal mesafeye (en az 1 metre) dikkat edilecek ve görüşmeler esnasında maske takılmaya devam edilecek.
Diyetisyen - 4.7.2020
Sağlıklı yaşam için GAPS diyeti önerisi
Medicana Avcılar Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Diyetisyen Havva Kılınç, Gut ve Psikoloji Sendromu'ndan (GAPS) korunmak için bağırsaklardaki sızdırmayı önlemeye yönelik geliştirilen GAPS diyetinin tercih edilebileceğini belirterek, "GAPS protokolü bağırsakları iyileştirmek...
Diyetisyen - 3.7.2020
Sağlıklı bir hayat için ideal kiloya dikkat
İdeal ağırlıkta olmanın kronik hastalıklara yakalanma riskini azaltacağına dikkat çeken Diyetisyen Yıldız Melek Aksoylu, "Fazla kilolu olmak kronik hastalıkların zeminini hazırlarken olmanız gereken ağırlıktan az, çok zayıf olmakta hastalıklara davetiye çıkarıyor.
Diyetisyen - 1.7.2020
Son dakika haberi: Aksigorta, Online Sağlık Danışmanlığı'nı hizmete aldı
Gelen son dakika haberlerine göre Aksigorta, "Hayata Devam Sigortası" ile sunduğu hizmetler kapsamında online doktor hizmetini bir adım ileri taşıyarak 14 farklı branşın uzman doktorları, psikolog ve diyetisyenlerle online görüntülü görüşme veya internet sohbeti (chat) imkanı sunuyor.
Diyetisyen - 22.6.2020
Kanocular normalleşme süreciyle yeniden kürek çekmeye başladı
Ev antrenmanları sırasında diyetisyen, fizyoterapist ve psikoloğun da internet üzerinden sporcularla görüştüğünü anlatan Akıllı, şunları kaydetti: "Görevli personel de sporculara canlı yayınlarla destek sağladı.
Diyetisyen - 19.6.2020
Çorum'da restore edilen 130 yıllık karakol binası aile eğitim merkezi oldu
Konağın aile eğitim merkezi, yeni müştemilatının da yaşlı vatandaşlar için Güngörmüşler Konağı olarak hizmet vereceğini vurgulayan Aşgın, "Aile yapımız ne kadar güçlü olursa toplumumuz da devletimiz de o kadar güçlü olur. Burada aile danışmanlarından diyetisyene kadar farklı branşlarda uzmanlar görev yapacak.
Diyetisyen - 16.6.2020
3 bin sözleşmeli sağlık personeli ilanı Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'de yer alan atama yapılacak sözleşmeli pozisyonların unvan, branş, sayı ve öğrenim düzeylerine göre dağılımları şöyle: Diyetisyen 8 (Lisans), Ebe 60 (Lisans), Fizyoterapist 8 (Lisans), Hemşire 1929 (Lisans), Hemşire 373 (Ortaöğretim), Psikolog 8 (Lisans), Sosyal Çalışmacı 8 (Lisans), Sağlık Teknikeri Anestezi 100 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Diyaliz 17 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Eczane 24 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Laboratuvar 48 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Patolojik Anatomi 14 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Röntgen 175 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Tıbbi Sekreter 228 (Ön Lisans), Toplam 2021 (Lisans), 606 (Ön Lisans), 373 (Ortaöğretim), Genel Toplam (3000).
Diyetisyen - 15.6.2020
Bakan Koca: "3 bin 250 personel alımı yapıyoruz"
Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki sağlık tesislerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alacaklarını bildirdi. Bakan Koca, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Alımlar, 2 bin 302'si hemşire ve 606'sı sağlık teknikeri olmak üzere ebe, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist ve sosyal çalışmacı unvanlarında olacak.
Diyetisyen - 15.6.2020
Kayısı, kanserden korunmada etkili oluyor
Medipol Esenler Üniversite Hastanesi'nden Uzman Diyetisyen Canel Öner Sayar, "Kolon kanserinden korunmada posalı beslenme hayat kurtarıyor.
Diyetisyen - 15.6.2020
Koronavirüsle mücadelede Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtları önemli rol oynadı
Vatandaşlara odalarında spor yapmaları için spor malzemeleri gönderildi. Psikolog ve diyetisyen hizmetleri, kitap dağıtımları ve sosyal faaliyetlerle sürecin vatandaşlar üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilerin minimum düzeye indirilmesi sağlandı.
Diyetisyen - 14.6.2020
Kepez Belediye Sağlık Merkezi, tıp merkezi statüsüne alındı
Kepez Belediyesinin yanındaki 4 katlı binada hizmet veren merkezde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Engelli Koordinasyon Merkezi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ağız ve Diş Sağlığı, Göz, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi Polikliniği, Psikolojik Destek Hizmeti, Kanser Tarama Merkezi, Evde Sağlık, Diyetisyen, Laboratuvar ve Halk Eczanesi bulunuyor.
Diyetisyen - 12.6.2020
Sakarya'dan kısa kısa
Tıp Merkezi Diyetisyen Polikliniği hizmete başlıyor Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Tıp Merkezi, Diyetisyen Polikliniği ile vatandaşlara hizmet sunmaya başlıyor.
Diyetisyen - 11.6.2020
Deri altında anormal yağ doku artışı olan lipödem hastalığı kadınları vuruyor
Tedavi ekibinde fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı, lenfödem uzmanı, fizyoterapist, hemşire, diyetisyen, plastik cerrah ve gerekli olduğunda, vasküler cerrah, bariatrik cerrah, algolog gibi sağlık profesyonelleri yer almalıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Diyetisyen Haberleri | Diyetisyen Haber - Haberler - Sayfa 4 - Diyetisyen haberleri, son dakika diyetisyen haber ve gelişmeleri burada. İZMİR Midyedeki gizli tehlikeye dikkat çekti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 08:15:15. #1.15#
title