Diyetisyen Haberleri

Diyetisyen haber, Diyetisyen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diyetisyen - 26.10.2020
Riskli ve çoğul gebelikler perinatoloji uzmanının takibi ile yürütülmeli
Perinatoloji uzmanının izleminde ultrasonografi en önemli araçtır. İlk detaylı ultrason incelemesi 12-14. haftada yapılır ve sonrasında sürece göre bir izlem belirlenir. Her annede hipertansiyon, diyabet, düşük ve kanama riski olsa da ikiz bebek taşıyan annelerde bu problemler daha sıktır. Perinatoloji uzmanları da bu olasılıkları erkenden taramaya ve tanımaya çalışır. Ayrıca, erken doğum oranı tekil gebeliğe göre yüksek olduğu için serviks-rahim ağzının ultrasonografik izlemi de önemlidir." Çoğul gebelikte beslenmeye dikkat edilmeli Çoğul gebeliklerde, anne adayının alacağı ağırlığın normalden biraz daha fazla olacağını belirten Danışman, "Mümkünse diyetisyen önerisinin alınması beslenme düzeni açısından faydalıdır.
Diyetisyen - 23.10.2020
İstanbul'da koronavirüs vakaları arttı; hekimlerden uyarılar geldi
"İlaçlarınız doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe aynı şekilde, zamanında ve düzenli olarak kullanmaya devem edilmelidir. Rutin kontrollerin aksatılmaması yeni oluşabilecek sağlık sorununun erkenden tedavi edilmesine olanak sağlayabilir. Salgının yarattığı endişe ve stresten mümkün olduğu kadar uzak durulmalıdır. Gerektiğinde profesyonel destek alınması bu dönemi daha rahat geçirmenize yardımcı olabilir. Uyku düzeni bozulmamalı ve değiştirilmemelidir. Düzenli, kaliteli uyku bağışıklık sitemi ve sağlık için büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösterilmelidir. Kilolara dikkat edilmeli, aşırı kilo alımından kaçınılmalıdır. İdeal kiloya inmek için diyetisyen desteği alınması faydalı olabilir.
Diyetisyen - 22.10.2020
Kadirli'de Kadın Danışma Merkezi açıldı
Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, açılışta yaptığı konuşmada, belediye ve ilçe sağlık müdürlüğünün birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında psikolog, avukat, diyetisyen ve fizyoterapist gibi görevlilerin kadınlara sağlık, sosyal ve psikolojik konularında hem rehberlik hizmeti hem de manevi destek vereceklerini söyledi.
Diyetisyen - 21.10.2020
Gıda kahramanları ilham veren hikayelerini paylaştı
FAO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, online gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü Uzman Diyetisyen ve FAO Sıfır Atık Sıfır Açlık Destekçisi Dilara Koçak yaptı.
Diyetisyen - 13.10.2020
ESOGÜ Uzman Diyetisyeni Uygur'dan "salgın sürecinde obezite artışı" uyarısı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Uzman Diyetisyeni Anıl Çiğdem Uygur, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde düzenli yemek yeme alışkanlıklarını bozan, hareketsiz kalan ve stres yaşayan bireylere obezite konusunda uyarılarda bulundu.
Diyetisyen - 4.10.2020
3 Ekim 2020 Haberleri
3 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Diyetisyen Haberleri | Diyetisyen Haber - Haberler - Diyetisyen haberleri, son dakika diyetisyen haber ve gelişmeleri burada. Triatlon şampiyonunun beslenme programını Kuşadası Belediyesi hazırlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 09:13:00. #1.15#
title