Diyarbakırlılar Ensarioğlu'nun AK Parti Adaylığını Yorumladı

Diyarbakırlılar Ensarioğlu'nun AK Parti Adaylığını Yorumladı

Diyarbakırlılar Ensarioğlu'nun AK Parti Adaylığını Yorumladı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak M.Galip Ensarioğlu'nu açıklanmasının üzerine değerlendirmelerde bulunan vatandaşlar, adaylardan barış beklediklerini dile getirdi.
AK Parti Genel...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak M. Galip Ensarioğlu'nu açıklanmasının üzerine değerlendirmelerde bulunan vatandaşlar, adaylardan barış beklediklerini dile getirdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında 2014 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayının M. Galip Ensarioğlu olduğunu açıkladı. Aynı zamanda Diyarbakır milletvekili olan Ensarioğlu'nun aday olmasını yorumlayan Diyarbakırlılar, hem BDP hem AK Parti'li adaylardan barış beklentilerinin olduğunu ifade etti.

"KİM GELİRSE BARIŞI GETİRSİN"

Evrim İpek isimli vatandaş, "Özgürlük ve barış için adım atacaksa, kim gelirse gelsin başımız, gözümüz üstünde yeri var. Gelecek kişinin dilimize saygı duymasını bekliyoruz. Kürtçe okullarının açılmasına destek vermeli. Kürtçe konuşup, bizi her zaman anlamalarını istiyoruz. Bu topraklarda artık gözyaşının akmasını istemiyoruz. İşkenceler durdurulsun, barış olsun ve kendi dilimizde özgürce konuşalım. Barışın gelmesiyle hepimiz mutlu olacağız. Şivan Perver'in Diyarbakır'a geldiğini görebilmek çok önemli. Eskiden bir şarkı söylemesi bile suçtu. Ama şimdi bir şeyler değişiyor. Artık güzel günler görmek istiyoruz. Gelecek kişinin de bunu gerçekleştirmesini bekliyoruz. Barış, özgürlük dolu günler için baş göz üstüne diyoruz" dedi.

Mehmet Ali Eres ise, Galip Ensarioğlu'nu bu memleketin bir evladı olarak gördüğünü belirterek, kazanmasını istediğini ve Diyarbakır'a yardımcı olması gerektiğini söyledi. Eres, "Diyarbakır'da yoksul kesim çok fazla var. Memleketimiz için kim faydalıysa o seçilsin" diye konuştu.

"HİZMETE DEĞİL, BARIŞA İHTİYACIMIZ VAR"

Diyarbakır'da kimin kazanacağının belli olduğunu söyleyen Baki Karlı ise, seçime de gerek olmadığını dile getirdi. Ensarioğlu'nun Diyarbakır'a adaylığının hayırlı olmasını dileyen Karlı, "Bütün adaylardan beklentimiz var. Diyarbakır'ın hizmete değil, barışa ihtiyacı var. Seçilecek kişinin barışı getirmesini bekliyoruz. Barış geldiği zaman zaten her şey kendiliğinden gelir" ifadelerini kullandı.

"ENSARİOĞLU, BARIŞIN GELMESİ İÇİN İYİ BİR ADAY"

Ensarioğlu'nun barışın gelmesi açısından iyi bir aday olduğunu belirten Rıdvan Yıldırım, Ensarioğlu'nun bölgenin nabzını iyi bilen biri olduğunu söyledi. Yıldırım, "Galip Ensarioğlu'nun barışa katkı sağlayacağını düşünüyorum. Diyarbakır'da BDP'nin oy oranı çok yüksek, bu konuda sağduyulu davranılırsa AK Parti ile BDP arasındaki oy farkı değişebilir" şeklinde konuştu. - DİYARBAKIR

Diyarbakırlılar Ensarioğlu'nun AK Parti Adaylığını Yorumladı
Diyarbakırlılar Ensarioğlu'nun AK Parti Adaylığını Yorumladı
Diyarbakırlılar Ensarioğlu'nun AK Parti Adaylığını Yorumladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title