Diyarbakır: Tekel Depoları Toki'ye Devredildi - Haberler
Haberi Paylaş

Diyarbakır: Tekel Depoları Toki'ye Devredildi

Diyarbakır: Tekel Depoları Toki'ye Devredildi

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından TEKEL depoları, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'ne devredildi.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından TEKEL depoları, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'ne devredildi.

Geçtiğimiz günlerde Başbakanlık Özelleştirme İdaresi yetkilileriyle Başbakanlık Toplu Konut İdaresi yetkilileri tarafından Silvan Tapu Sicil Müdürlüğü'ne gidilerek devir işlemleri gerçekleştirildi. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ile TEKEL yetkililerinin biraraya geldiği devir teslim töreninde, ivedi olarak TEKEL prefabrik depolarının bulunduğu bölgenin TOKİ'ye devri yapıldı. TOKİ yetkilileri, yapılan protokol ve devir teslim işlemlerini gerçekleştirdikten sonra konut yapımına başlanılacağını söyledi.

Silvan İlçesi'nde yapılacak 300-350 dairelik toplu konut arsa inşaatına yıl sonuna doğru başlanılması bekleniyor. Toplu Konut inşaatının, başlanılması halinde 1 yıl içerisinde bitirileceğini söyleyen yetkililer, "230 dönüm arazinin TOKİ'ye devri sağlanırken, bunun sadece 100 dönümü üzerinde konut ve sosyal tesisler yapılması düşünülmektedir" dedi.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title