Diyarbakır: Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi'nden AB Bayraklı Çanta Dağıtımına Kınama

Diyarbakır: Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi'nden AB Bayraklı Çanta Dağıtımına Kınama

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır Ticaret Odası Tarafından Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Delegasyonu'nca Finanse Edilen AB Armalı Çantaların Dağıtılmasını Kınadığını Açıkladı.

Diyarbakır: Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi'nden AB Bayraklı Çanta Dağıtımına Kınama

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır Ticaret Odası tarafından Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Delegasyonu'nca finanse edilen AB armalı çantaların dağıtılmasını kınadığını açıkladı.

Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Diyarbakır Ticaret Odası tarafından Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Delegasyonu'nca finanse edilen Hıristiyanlık'ın 12 havarisini simgeleyen 12 yıldızlı AB armalı çantalar dağıtılmıştır. Milli birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi için bayrağımızın daha coşkulu, daha katılımlı ve daha bilinçli kutlanması gerekir. Cumhuriyet ve Atatürk bilinci bunu gerektirir. Dün Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'nda, görünüşte Avrupa Birliği bayrağı gibi duran ama aslında arması Hıristiyanlık'ın 12 havarisini simgeleyen yıldızlı çantalar dağıtılmıştır. Henüz içine girmediğimiz ve bizi almayacaklarının emarelerini gördüğümüz bir Hıristiyan kulübü olan Avrupa Birliği'nin bayraklarının bir çantanın üzerinde de olsa dağıtılmayacağını bildirir, bu olayı ve bu olaya dahil olan anlayışı ve kuruluşları protesto eder, kınarız. 83. yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramı'nın arifesinde AB bayraklarının değil, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün sembolü olan şanlı Türk bayraklarının dağıtılması gerekirdi. Dün dağıtılan AB bayraklı 2 bin 500 çanta yerine, bugün biz Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'nda geleceğimiz olan öğrencilerimize ve velilerimize Cumhuriyet Bayramı törenlerine bir davet niyetiyle 2 bin 500 Türk bayrağını dağıtıyoruz. Bütün Diyarbakırlılar'ı da 29 Ekim 2006'da vilayet önünde yapılacak olan Cumhuriyet Bayramı törenine katılmaya davet ediyoruz."