Diyarbakır: DYP Genel Başkanı Ağar Diyarbakır'da

Diyarbakır: DYP Genel Başkanı Ağar Diyarbakır'da

Doğrul Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, İftarını Binlerce Partiliyle Diyarbakır'da Açtı. Ağar, Baharla Birlikte Dağlarda Kuş Seslerin Olmasını ve Çiçeklerin Açmasını İstediğini, Başka Seslerin Gelmesini ve Anaların Artık Gözyaşı Dökmesini İstemediklerini Söyledi.

Diyarbakır: DYP Genel Başkanı Ağar Diyarbakır'da

Doğrul Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, iftarını binlerce partiliyle Diyarbakır'da açtı. Ağar, baharla birlikte dağlarda kuş seslerin olmasını ve çiçeklerin açmasını istediğini, başka seslerin gelmesini ve anaların artık gözyaşı dökmesini istemediklerini söyledi.

Partisi tarafından Diyarbakır Kaplan Düğün salonunda verilen iftar yemeğine katılan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, insanların özgürlüğünü doya doya yaşadığı bir Türkiye'yi inşaat etmek istediklerini kaydetti. Türkiye'de huzuru kıskananların olduğuna dikkat çeken Ağar, "Türkiye bugünkünden daha zengin olmalı. Bu ülkede hiçbir ana gözyaşı dökmesin. Bu dağlarda çiçekler açsın, kuşlar ötsün. Başka ses olmasın. Herkesi hür ve eşit kabul ediyoruz. Bu toprakların bize verdiğini geri vermek durumdayız" dedi.

"Bu topraklarda yaşayan her ferdin canı azizdir" diyen Ağar, "Yeniden büyük Türkiye politikaları geliştirmek lazım. Bu topraklarda husumet meydana getirilmemeli. Bu topraklarda sevgi vardır. Hizmet anlamında milletin her ferdi bizim için azizdir. İnsan ayrımı yapılmadan herkesin kanun önünde eşit olması için çaba gösterdik. Analar bir damla gözyaşı akmasın, ciğeri yanmasın. Bu benim için haysiyet konusudur. Makamların büyüğü milletin gönlünde taht kurmaktır" diye konuştu.

Diyarbakır'da ne söylenirse, Edirne'de, Kars'ta, Erzurum'da onun söylenmesi gerektiğini vurgulayan Ağar, Türkiye'deki sorunların milletin iradesiyle çözüleceğini belirtti. DYP Lideri Mehmet Ağar, geceyi Diyarbakır'da geçirecek.

Kaynak: İHA