Diyarbakır: Diyarbakır'daki Patlamaya Dogünsifed'den Kınama

Diyarbakır: Diyarbakır'daki Patlamaya Dogünsifed'den Kınama

Diyarbakır'da 10 Kişinin Öldüğü Bombalı Saldırıya Bir Kınama da Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu'ndan (Dogünsifed) Geldi.

Diyarbakır: Diyarbakır'daki Patlamaya Dogünsifed'den Kınama

Diyarbakır'da 10 kişinin öldüğü bombalı saldırıya bir kınama da Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu'ndan (DOGÜNSİFED) geldi.

DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Akbaş, olayla ilgili yaptığı açıklamada, yıllardan beri yaşanan terör olaylarının gerek ülkede gerekse bölgede toplumsal ve ekonomik hayatı olumsuz etkilediğini ifade ederek, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde ekonomik kalkanmanın hız kazandığı bir dönemde artan terör olayları, son derece üzücüdür. 12 Eylül günü Bağlar Beldesi'nde bir otobüs durağına bırakılan bombanın patlaması sonucu 10 vatandaşımızın vefatına, çok sayıda vatandaşımızın yaralanmasına neden olan bu terörist saldırıyı kınyor ve lanetliyoruz. Olayın faillerinin bir an önce bulunmasını temenni ediyoruz. Olayda vefat eden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz" dedi.