Diyarbakır: Diyarbakır'daki Patlamanın Ardından

Diyarbakır: Diyarbakır'daki Patlamanın Ardından

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer, Bombalama Olayını Kınamak Üzere, Hassas Olan Bölgeyi Kaosa Sürüklemeye Çalıanlara Diyarbakır Halkı Olarak Bugün Ders Verildiğini Söyledi.

Diyarbakır: Diyarbakır'daki Patlamanın Ardından

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer, bombalama olayını kınamak üzere, hassas olan bölgeyi kaosa sürüklemeye çalıanlara Diyarbakır halkı olarak bugün ders verildiğini söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları Komisyon Başkan Vekili, CHP Milletvekili Mesut Değer yaptığı yazılı açıklamada, patlamanın protesto edilmesinin tarihi bir olay olduğunu belirterek, "10 kişinin hayatını kaybetmesi ve 16 kişinin de yaralanmasına sebep olan bombalama olayını kınamak üzere, hassas olan bölgemizi kaosa sürüklemeye çalışanlara Diyarbakır halkı olarak en büyük dersi bugün verdiğimize inanıyorum. Diyarbakır halkı ile kol kola girerek bütün sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, sendikalar, meslek odaları, büyükşehir belediye başkanı ve alt kademe belediye başkanları, sivilleri hedef alan bu katliamı, bu vahşeti sağduyu ile protesto etmelerini tarihi bir olay olarak görüyorum. Bu birlik ve beraberliğin devam etmesi halinde inanıyorum ki kentimiz ve halkımız hak ettiği yere kısa sürede gelecektir" dedi.

Kaynak: İHA