Diyarbakır: Diyarbakır'daki Patlama

Diyarbakır: Diyarbakır'daki Patlama

Diyarbakır'da Meydana Gelen Patlamada Hayatlarını Kaybedenlerden 8'i, Silvan İlçesi'nde Defnedildi. Aynı Aileden Hayatını Kaybeden Anne ve 4 Çocuğu Yanyana Toprağa Verilirken, Yakınları Sinir Krizleri Geçirdi.

Diyarbakır: Diyarbakır'daki Patlama

Diyarbakır'da meydana gelen patlamada hayatlarını kaybedenlerden 8'i, Silvan İlçesi'nde defnedildi. Aynı aileden hayatını kaybeden anne ve 4 çocuğu yanyana toprağa verilirken, yakınları sinir krizleri geçirdi.

Diyarbakır'da meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 11 vatandaştan 8'i, bugün Silvan İlçesi'nde toprağa verildi. 8 cenaze ile ilçeye siren sesleri ile giren cenaze araçları ise dikkat çekti. Karabehlül Camii'ne getirilen cenazeler, ağıtlar ile karşılandı. Saldırıda hayatını kaybeden Anne Nazlı Çetinkaya, 8 aylık bebeği Abdullah ve Nazar Çetinkaya, Silvan İlçesi'ne bağlı Bağdeğirmen Köyü'ne götürülerek defnedildi. Bombalı saldırıda hayatını kaybeden Demir ailesinden anne Faide Demir ile çocukları Mizgin, Zilan, Şilan ve Evin de, Karabehlül Camii'nde cenaze namazları kılındıktan sonra toprağa verildi. Demir ailesinin fertleri camiide sinir krizleri geçirirken, hayatını kaybedenlerin fotoğraflarına bakarak gözyaşlarına boğuldu. Baba Mehmet Demir'in İstanbul'da müzisyenlik yaparak ailesinin geçimini sağladığı öğrenilirken, defin sırasında konuşan amca Mustafa Demir, 'Allah bu olayı yapanların belasını versin, hak yerini bulacaktır' sözleriyle tepkisini dile getirdi.