Diyarbakır: Diyarbakır'da Patlama: 1 Ölü, 1 Yaralı

Diyarbakır: Diyarbakır'da Patlama: 1 Ölü, 1 Yaralı

Diyarbakır'da Bir Petrol İstasyonuna Lpg Boşaltımı Sırasında Meydana Gelen Patlamada 1 Kişi Yanarak Hayatını Kaybederken, 1 Kişi de Yaralandı.

Diyarbakır: Diyarbakır'da Patlama: 1 Ölü, 1 Yaralı

Diyarbakır'da bir petrol istasyonuna LPG boşaltımı sırasında meydana gelen patlamada 1 kişi yanarak hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Sento Caddesi üzerinde bulunan bir petrol istasyonunda saat 20.15 sıralarında LPG boşaltımı sırasında büyük bir patlama oldu. 10 Nisan Polis Karakolu karşısında bulunan petrol istasyonunda meydana gelen patlamanın ardından polis ekipleri alarma geçirildi. Polisler, kısa sürede patlamanın LPG boşaltımı sırasında meydana geldiğini belirledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürürken, boşaltım sırasında tanker sürücüsü Mehmet Şirin Beyazıt (50) yanarak öldü. Patlamada ismi öğrenilemeyen bir istasyon çalışanı da yaralandı. Patlamada istasyonun büyük bir bölümü hasar gördü.

Polis ekipleri, yeni patlama ihtimaline karşı olay bölgesine kimseyi yaklaştırmadı. Mahalle içinde bulunan istasyonda meydana gelen patlamada, çevredeki vatandaşlarda heyecanlı dakikalar yaşadı. Vatandaşlar önce patlamaya bir bombanın sebep olduğu şekilde yorumlar yaparken, istasyonların şehir dışına çıkarılmasını istedi. Patlamayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA