Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Siirt'te Konser Verdi

Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Siirt'te Konser Verdi

Kültür Bakanlığına Bağlı Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçıları, Siirt'te Klasik Türk Müziği Konseri Verdi.

Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Siirt'te Konser Verdi

Kültür Bakanlığına bağlı Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları, Siirt'te Klasik Türk Müziği Konseri verdi. İl Kültür Merkezi'ndeki konsere Siirtliler büyük ilgi gösterdi. Siirt Valisi Musa Çolak, eşi Gülsüm Çolak, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, Adalet Komisyonu Başkanı Yıldırım Şafak, vali yardımcıları ve eşleri ile vatandaşlar katıldı.

Konser sonrası sanatçılara teşekkür eden Vali Musa Çolak, çiçek takdim etti. Vali Çolak, "Sanatçılarımızın, ülkemizin kültürel zenginliğini ortaya koymada ve bu mirası en güzel şekilde icra ederek, gelecek nesillere aktarmada çok önemli bir görev üstlendiğine inanıyorum. Türk müziğini bu tür konserlerle gelecek nesillere doğru ve özüne bağlı olarak aktarmamız halinde, gençlerimiz tarafından benimseneceği kanaatindeyim. Ayrıca bu tür kültür ve sanat etkinlikleri, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektedir. Bu güzel konseri büyük bir zevkle hep birlikte dinledik. Bu vesile ile Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçılarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum." dedi. - SİİRT

Kaynak: CHA