Diyarbakır'daki Soygunlar Kuyumcuları Tedirgin Etti
Haberler » Yerel » Diyarbakır'daki Soygunlar Kuyumcuları Tedirgin Etti - Haberler

Diyarbakır'daki Soygunlar Kuyumcuları Tedirgin Etti

Diyarbakır’da bir haftada üç kuyumcunun soyguna uğraması, kuyumcuları tedirgin etti.

Diyarbakır'daki Soygunlar Kuyumcuları Tedirgin Etti

'da bir haftada üç kuyumcunun soyguna uğraması, kuyumcuları tedirgin etti. Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul, meslektaşlarının tedirginlik yaşadığını belirterek, bunun giderilmesi için soyguncuların bir an önce yakalanmasını istedi.

Diyarbakır'da bir hafta içerisinde üç kuyumcunun silahlı kişilerce soyulması, kuyumcuları tedirgin etti. Meslektaşlarının, 'Her an soyguna uğrama' endişesi yaşadığını belirten Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul, "Bir hafta içerisinde ardı ardına üç soygunun yaşanması ve bu üç soygunda da kuyumcuların hedef alınması büyük endişeye neden oldu. Hemen hemen bütün meslektaşlarımız sıra hangimizde diye düşünmeye başladı. Bu nedenle meslektaşlarımızın rahatlaması için soygun faillerinin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz" dedi.

Kuyumcuların kendi güvenlik tedbirlerini almalarına rağmen bu olayları yaşadığını belirten Akkul, "Şu anda meslektaşlarımızın yaklaşık yüzde 80'inin güvenlik tedbiri var. Ancak diğerleri henüz tedbir almadılar. Onların da kısa süre içerisinde tedbirlerini alacaklarını düşünüyoruz. Olayların failleri kuyumcuları direk soymuyor. Gün boyunca etrafında dolaşıyor. Bunlar takip edilirse hem soygunlar yaşanmaz, yaşansa bile kısa sürede failleri ortaya çıkarılır" diye konuştu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri