Diyarbakır'da TOKİ Konutları Manken Kızların Yaptığı Çekilişle Sahiplerini Buldu

Diyarbakır'da TOKİ Konutları Manken Kızların Yaptığı Çekilişle Sahiplerini Buldu

Diyarbakır'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Tarafından 'Yoksul Grubu' Kapsamında Yapılan Konutlar Sahiplerini Buldu. 122 Konut İçin Bin 379 Kişinin Başvuru Yapması Üzerine Kura Çekimine Gidilirken Çekiliş, Noter Huzurunda Manken Kızlar Tarafından Yapıldı. Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olan Vatandaşlar Sevinirken İsmi Çekilişte Çıkmayanlar İse Hayallerini Bir Başka Projeye Bıraktı.

Diyarbakır'da TOKİ Konutları Manken Kızların Yaptığı Çekilişle Sahiplerini Buldu

Diyarbakır'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 'Yoksul Grubu' kapsamında yapılan konutlar sahiplerini buldu. 122 Konut için bin 379 kişinin başvuru yapması üzerine kura çekimine gidilirken çekiliş, noter huzurunda manken kızlar tarafından yapıldı. Kira öder gibi ev sahibi olan vatandaşlar sevinirken ismi çekilişte çıkmayanlar ise hayallerini bir başka projeye bıraktı.

TOKİ tarafından yoksul vatandaşlar için Diyarbakır-Ergani karayolu üzerinde bulunan Üçkuyular bölgesinde yaptırılan 'Yoksul Grubu' 64 metrekarelik 122 konutun çekilişi yapıldı. Ziya Gökalp Kapalı Spor Salonu'nda yapılan kura çekimine vatandaşlar çocukları ile birlikte katıldı. Ev sahibi olma hayalleri ile 64 metrekarelik 122 konut için bin 379 vatandaş başvurunca çekiş yapıldı. Çekilişin yapıldığı spor salonuna sabahın erken saatlerinde gelmeye başlayan vatandaşlar manken kızların yaptığı çekiliş sırasında isimlerinin okunmasını heyecanla bekledi. Noter huzurunda yapılan çekilişle 64 metrekarelik 122 konut, sahiplerini buldu. 45 metrekarelik 55 konut, başvurunun az olması nedeniyle çekilişsiz dağıtılırken, engelli 3 vatandaş ise kuraya dahil olmadan ev sahibi olmaya hak kazandı.

(AYŞ-ZG-CMH-Y)