Diyarbakır'da Sakal-ı Şerif Ziyaretinde İzdiham

Diyarbakır'da Sakal-ı Şerif Ziyaretinde İzdiham

Diyarbakır'da, Kadir Gecesi Münasebetiyle Ziyarete Açılan Sakal-ı Şerif'i Görmek İsteyen Vatandaşlar İzdihama Neden Oldu.

Diyarbakır'da Sakal-ı Şerif Ziyaretinde İzdiham

Diyarbakır'da, Kadir Gecesi münasebetiyle ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen vatandaşlar izdihama neden oldu.

Kadir Gecesi nedeniyle Diyarbakır'da camiler doldu taştı. Binlerce vatandaş mübarek gecede ibadet için Ulu Camii'ye akın etti. Teravih namazının ardında dualar eden vatandaşlar, Hz. Muhammet'in Sakal-ı Şerif'i görmek için sıraya girdi. Cami görevlileri önceki yıllarda olduğu gibi izdiham yaşanmaması için Sakal-ı Şerif ziyaretini ilk olarak kadınlara açtı. Yüzlerce kadın aynı anda Sakal-ı Şerif'i görmek isteyince izdiham yaşandı. Bazı yaşlı kadınlar ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi. Aşırı yoğunluk

nedeniyle görevliler Sakal-ı Şerif ziyaretine ara vermek zorunda kaldı. Kadınlardan sonra ziyaret sırası erkeklere bırakıldı. Sakal-ı Şerif'i görmek için uzun kuyruklar oluşturan erkekler de izdiham yaşanmasına neden oldu. Ziyaret, ilerleyen saatlere kadar devam etti.

(AYŞ-AYŞ-OK-Y)

Kaynak: İHA