Diyarbakır'da 'Kutlu Doğum Haftası' Etkinlik Programı Açıklandı

Diyarbakır'da 'Kutlu Doğum Haftası' Etkinlik Programı Açıklandı

Diyarbakır Müftülüğü, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Dünyaya Gelişi Münasebetiyle 'Kutlu Doğum Haftası' Kapsamında Bir Dizi Etkinlik Düzenleyecek.

Diyarbakır'da 'Kutlu Doğum Haftası' Etkinlik Programı Açıklandı

Diyarbakır Müftülüğü, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya gelişi münasebetiyle 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Diyarbakır Müftüsü Ali Melek, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi. Class Otel'de düzenlenen basın toplantısında Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle ilgili bilgi veren Müftü Ali Melek, Hz. Muhammed'in getirdiği rahmet ve sevgi etrafında gönülleri birleştirmeyi gaye edinen bu haftanın millet için çok büyük bir onur olduğunu ifade ederek, "Bu yıl yirmincisi düzenlenecek olan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle gerek yurtiçinde ve gerekse de yurtdışında geniş yelpazeli dini, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenecek. Diyarbakır'da düzenleyeceğimiz etkinlikler kapsamında Ulu Cami'de bin 500 kişiye yemek dağıtacağız. Yemeklerimizi zengin veya fakir gözetmeksizin dağıtacağız. Ayrıca Diyarbakır'ın çeşitli yerlerine kuracağımız standlarda vatandaşlara gül dağıtacağız" dedi.

(SK-SK-CMH-Y)