Diyarbakır'da Karpuz Festivali Başlıyor

Diyarbakır'da Karpuz Festivali Başlıyor

23.09.2014 11:15 | Son Güncelleme: 23.09.2014 11:23
Diyarbakır'da Karpuz Festivali Başlıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Diyarbakır Valiliğinin ortaklaşa düzenlediği Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali başlıyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Diyarbakır Valiliği'nin ortaklaşa düzenlediği Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali başlıyor. 24-26 Eylül tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek festivale Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de katılacak.

Çok sayıda gazeteci ve sanatçının davet edildiği Kültür ve Karpuz Festivali 24 Eylül'de halk oyunları yarışmasıyla başlayacak ve 26 Eylül'de 10 Gözlü Köprü'de düzenlenecek çayda çıra gösterisiyle sona erecek. Festival programını tanıtmak üzere gazetecilerle bir araya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Diyarbakır'ın kültür, turizm ve tarım açısından tanıtımına katkı sağlayacak olan festivalde ayrıca karpuz ses yarışması, karpuza en çok yakışan çocuk yarışması, karpuz yeme yarışması, kültür ve karpuz festivali koşusu gibi etkinliklerin gerçekleştirileceğini söyledi. Atalar, festival kortej yürüyüşü ise, develer eşliğinde yapılacağını ifade ederek, sanatçı Rojin ve Anadolu Ateşi'nin de festivalde yer alacağını bildirdi. Atalar, festivali düzenlemedeki amaçları, Diyarbakır ile özdeşleşen karpuzun tanıtımı sağlamak olduğunu belirterek, festivalin karpuzu tanıtım amacı olduğu gibi karpuz üreticileri de destek sağlandığını dile getirdi. Atalar, "Hem kültürümüzü hem karpuzumuzu tanıtmak üzere böylesi etkinlikler düzenliyoruz" dedi. - DİYARBAKIR

Diyarbakır'da Karpuz Festivali Başlıyor
Diyarbakır'da Karpuz Festivali Başlıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Diyarbakır'da Karpuz Festivali Başlıyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 00:17:14. #1.14#
title