Diyarbakır'da 'Huzur'a bomba atıldı (2)

Diyarbakır'da 'Huzur'a bomba atıldı (2)

Diyarbakır'da Kayapınar Beldesi Huzurevleri Semti'nde bulunan Huzur Polis Merkezi'ne bombalı saldırı yapıldı. Can kaybı ya da yaralanmanın yaşanmadığı saldırıda polis merkezinin camları ve duvarı hasar gördü.

Diyarbakır'da 'Huzur'a bomba atıldı (2)

Diyarbakır'da Kayapınar Beldesi Huzurevleri Semti'nde bulunan Huzur Polis Merkezi'ne bombalı saldırı yapıldı. Can kaybı ya da yaralanmanın yaşanmadığı saldırıda polis merkezinin camları ve duvarı hasar gördü. Polis telsizlerinden ilk geçen anonslara göre 'el bombalı saldırı' şeklinde duyulan bilgi daha sonra 'ses bombası' şeklinde değiştirildi. Buna karşın Diyarbakır Emniyet kaynakları, saldırıda kullanılan bombanın 'el bombası' olduğunu belirtti. Yetkili makamlar olayla ilgili henüz açıklama yapmadı.

Diyarbakır'da Kayapınar Beldesi'ndeki polis merkezine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bombalı saldırı düzenlendi. Olay, 21:10 sularında meydana geldi. Huzurevleri Semti Sıtkı Göral Caddesi üzerinde bulunan Huzur Polis Merkezi'ne Karakolu'na bomba belirtilen saatte bomba atıldı. Can kaybı ya da yaralanmanın yaşandığı patlamada Huzur Polis Merkezi'nin duvarı ve camları hasar gördü.

Saldırının polis telsizinden anons edilmesiyle birlikte Emniyet Müdürlüğü, Asayiş, Güvenlik ve Terörle Mücadele ekipleri ile Özel Harekat ekipleri Kayapınar bölgesini abluka altına aldı. Sıtkı Göral Caddesi'yle bağlantısı olan Şanlıurfa yolu ve Dicle Kent Bulvarı'nda da trafik geçişi kontrol altına alındı.

Saldırı mahalline gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri Huzur Polis Merkezi içinde ve çevresinde inceleme yaptı. Polis merkezinin etrafına da güvenlik bandı çekildi. Polis merkezinin hemen yanında saldırgana ait olduğu sanılan 43 numaralı bir spor ayakkabının teki bulundu.

Saldırıda kullanılan bombanın cinsinin ne olduğu hakkında resmi açıklama yapılmadı. Telsiz anonslarından geçen ilk bilgilere göre saldırıda 'el bombası' kullanıldı. Daha sonra olay yerine giden CİHAN muhabirinin kaydettiği görüntülerdeki küçük çaptaki hasar ile resmi olmayan açıklamalara göre saldırıda 'ses bombası' kullanıldı. Ortaya çıkan çelişki üzerine Diyarbakır Emniyeti'ndeki kaynaklarını arayan CİHAN muhabiri, saldırıda kullanılan bombanın 'el bombası' olduğu yönünde bilgi aldı. Saldırıyla ilgili resmi açıklama henüz yapılmadı.

Polis, saldırganları yakalamak için çevrede geniş çaplı operasyon başlattı.