Diyarbakır'da Çöken Farikada Ölü Sayısı 2'ye Yükseldi

Diyarbakır'da Çöken Farikada Ölü Sayısı 2'ye Yükseldi

Diyarbakır'da İnşaat Halindeki Fabrikanın Çökmesi Sonucu Yaralanan ve Tedavi Altına Alınan Selahattin Katlan Hayatını Kaybetti.

Diyarbakır'da Çöken Farikada Ölü Sayısı 2'ye Yükseldi

Diyarbakır'da inşaat halindeki fabrikanın çökmesi sonucu yaralanan ve tedavi altına alınan Selahattin Katlan hayatını kaybetti.

Diyarbakır'da yapımı devam eden bir fabrikanın ek hizmet binasının yapımı sırasında kolonların çökmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldi. Diyarbakır'ın Kayapınar semtinde akşam saatlerinde, Diyarbakır-Şanlıurfa karayolunun 20. kilometresinde bulunan bir yağ fabrikasının ek hizmet binasının yapımı sırasında vinçlerle kurulan kolonların yapımı esnasında çökme meydana geldi. Kazada, Adem Durmaz adlı işçi hayatını kaybederken, Erkan Özcan, Arif Öksüz, Selahattin Katlan adlı işçiler de

hastaneye kaldırılmıştı. Burada doktorların tüm çabalarına rağmen Katlan kurtarılamadı. Erkan Özcan ve Arif Öksüz'ün ise sağlık durumlarının ciddiyeti koruduğu öğrenildi. Kazayla ilgili Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafında başlatılan soruşturma ise sürüyor.

(AYŞ-AYŞ-ÖK-Y)

Kaynak: İHA