Diyarbakır'da "Bir Zamanlar Siverek Sergisi" Açılacak

Diyarbakır'da "Bir Zamanlar Siverek Sergisi" Açılacak

Diyarbakır'da 'Bir Zamanlar Siverek Sergisi' Açılacak
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Diyarbakır Siverekliler Derneği'nce organize edilen ''Bir zamanlar Siverek sergisi'' yarın açılacak.

Diyarbakır Siverekliler Derneği'nce organize edilen  "Bir zamanlar Siverek sergisi" yarın düzenlenecek törenle açılacak.

 Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Siverek Belediyesi'nin hazırladığı Siverek tarihi ile ilgili "Bir zamanlar Siverek' ' sergisini yarın Kayapınar Belediyesi Ciğerhun Kültür Merkezi'nde saat 10.30 düzenlenecek törenle açılacağını söyledi.

Aynı gün Siverkli SUK Tiyatrosu' "Ortaya Karişik" oyununu Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Tiyatrosu'nda 17 Kasım Pazar günü saat 19.00'da ücretsiz olarak sergileyeceğini kaydeden Erol, şöyle konuştu:

"Amacımız çok büyük geçmişe sahip Siverek tarihini ve kültürünü Diyarbakır'daki genç nesile tanıtmaktır. Yarın aynı zamanda Sayın Başbakan Erdoğan ile Mesut Barzani ve Siverekli olan dünyaca ünlü sanatçı Şivan Perver de Diyarbakır'a geliyor. Önemli 3 konuğumuzu sergide görmekten onur duyarız. 87 yıl önce Siverek ildi ancak o dönemki iktidar bu konumundan ilçe statüsüne düşürdü.  Sayın Başbakanımız sergiye gelme fırastı bulursa il talebimizi kendisine ileteceğiz." - Diyarbakır

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title