Diyarbakır´Da At-Eşek Eti Denetimi

Diyarbakır´Da At-Eşek Eti Denetimi

Diyarbakır'da Yenişehir Zabıta Ekipleri At ve Eşek Satıldığı Yönündeki İddialar Üzerine Kasap ve Lokantalarda Denetlemelerde Bulundu.

Diyarbakır´Da At-Eşek Eti Denetimi
17.03.2010 22:35 | Son Güncelleme: 17.03.2010 22:35

DİYARBAKIR'da Yenişehir zabıta ekipleri at ve eşek satıldığı yönündeki iddialar üzerine kasap ve lokantalarda denetlemelerde bulundu.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kentteki lokanta ve kasaplara sabah baskın düzenledi. İş yerlerinin mutfaklarındaki etleri inceleyen ekipler eşek ve at etinin bulunup bulunmadığını kontrol ettiler.

Diyarbakır merkez Yenişehir İlçesi belediye zabıta ekipleri, kentte bazı lokantalarıda at ve eti verildiği iddiaları üzerine bugün kasap ve lokantalarda denetlemelerde bulundu. Gıda teknik elemanın da bulunduğu 8 kişilik ekip, kasaplar ve lokontaların mutfaklarını denetlerken, kesilen etleri de inceledi. Bazı işyerleri hijyen konusunda uyarıldı. Kasaplardaki reyonlardaki etlerin kontrolonün de yapıldığı denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı.

Zabıta ekip amiri Mehmet Çetin, vatandaşın güvenli ve huzurlu yemek yemesi için denetimlerini 24 saat yapacaklarını söyledi.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title