Diyarbakır'da, 8 Yaşındaki Çocuk Bağırsak Şarbonundan Öldü

Diyarbakır'da, 8 Yaşındaki Çocuk Bağırsak Şarbonundan Öldü

Diyarbakır'da, mide ve bağırsak kanaması ile hastaneye getirilen 8 yaşındaki çocuğun bağırsak şarbonundan hayatını kaybettiği belirtildi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne mide ve bağırsak kanaması ile getirilen E.T.'nin (8) bağırsak şarbonundan hayatını kaybettiği belirtildi. Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Şerif Demir, çocuğun yapılan kan ve gaita tetkiklerinde bağırsak şarbonuna bağlı olarak hayatını kaybettiğinin ortaya çıktığını söyledi.

BAĞIRSAK KANAMASI İLE AMELİYATA ALINDI, HAYATINI KAYBETTİ

Bitlis'in Hizan ilçesinden 28 Ağustos'ta Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne mide ve bağırsak kanaması ile getirilen E.T., ameliyata alındı ve bir gün sonra yaşamını yitirdi.

ŞARBONA BAĞLI OLARAK YAŞAMINI YİTİRDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Ölüm nedeniyle ile ilgili yapılan kan ve gaita tetkiklerinde çocuğun bağırsak şarbonuna bağlı olarak yaşamını yitirdiği ortaya çıkarken, üniversitenin tetkikleri daha ileri bir laboratuvarda incelenmesi için ilgili birimlere teslim ettiği öğrenildi.

Diyarbakır'da bugün şarbon hastalığına dikkat çekmek için Tabip Odası, Veteriner Hekimler Odası, Diş Hekimleri Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi tarafından düzenlenen ortak basın toplantısında, Diyarbakır'da tedavi gören 8 yaşındaki bir çocuğun şarbon nedeniyle öldüğü açıklandı. Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Şerif Demir, Bitlis'ten Diyarbakır'a getirilen ve bağırsak ve mide kanaması olan bir çocuğun Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hemen ameliyeta alındığını söyledi. Ameliyattan sonra söz konusu çocuğun yaşamını yitirdiğini belirten Demir, "Laboratuvarda yapılan kan ve gaita tetkiklerinde çocuğun bağırsak şarbonuna bağlı yaşamını yitirdiği ortaya çıktı" dedi.

HASTANE KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMADI

Tabip Odası Başkanı Demir, endişeli olduklarını ve daha fazla ölümlerin yaşanmaması için yetkilileri önlem almaya çağırırken, Dicle Üniversitesi Hastanesi ise şu ana kadar konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

YORUMLAR (5)

  • İ WAS TEACHER:
    EĞİTİM BİTİK HAYVANCILIK BİTİK TARIM BİTİK BİLİM BİTİK EKONOMİ BİTİK ADALET BİTİK İLA AHİR.... ÇALMA RANT TAVAN YAPMIŞ HALK CELLADINA AŞIK SES YOK BU ÜLKEDEN Bİ NANE OLMAZ ARTIK ÇOK ZOR
  • ERHAN:
    Eyyyy devlet ; üretim yapmayıp herşeyi bitirdin , yurt dışından hayvan getirdin hep hastalıklı şarbonlu bir bak bakalım şarbondan en son nerede ne zaman görülmüş Türkiye’de , 30 yıldır şarbon görmedi bu ülke , yazıklar olsun
  • FİLOZOF:
    ÜLKEDE ACİLEN GIDA BAKANLIĞI KURULMALI VEDE GIDAYA ÖZEL CEZA KANUNU ÇIKMALI EN KÜÇÜK HİLE İHMAL KAR AMAÇLI ADİLİĞE EN AZ 40 YIL HAPİS VE TÜM MAL VARLIĞINA EL KOYMA OLMALIKİ GIDADA KİMSE PİSLİK VE İHMAL YAPAMASIN AMA NERDE YÖNETENLERDE HALKIN EĞİTİMSİZ VE BİLİNÇSİZ OLDUĞUNU BİLİYOR HALK BİRLİK OLMAZSA BAŞINA DAHA ÇOK ŞEY GELİR EZİLENLER EMEKCİLER İŞCİLER SİYASİ BİRLİĞE GİTMELİ ZENGİNLERİN SALTANATI BİTMELİ
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.