Diyarbakır'da 2'si Sağ 3 Terörist Ele Geçirildi

Diyarbakır'da 2'si Sağ 3 Terörist Ele Geçirildi

Diyarbakır'da 2'si sağ 3 terörist ele geçirildi Lice'de 'Dur' ihtarına uymayan araç içinde bulunan 1 terörist ölü olarak ele geçirildiDİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda araçla kaçmaya çalışan ve 'Dur' ihtarına uymayan bir terörist ölü...

Diyarbakır'da 2'si sağ 3 terörist ele geçirildi

Lice'de 'Dur' ihtarına uymayan araç içinde bulunan 1 terörist ölü olarak ele geçirildi


DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda araçla kaçmaya çalışan ve 'Dur' ihtarına uymayan bir terörist ölü olarak ele geçirilirken, özel harekat polisleri tarafından ise dağ kadrosundan şehir merkezine gelen teröristlere yönelik yapılan operasyonda 2 terörist yakalandı.

Edinilen bilgiye göre Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bir grup teröristin olduğu duyumu üzerine Lice ilçesi kırsalında operasyon başlatıldı. Jandarma ekipleri tarafından başlatılan operasyonda kritik noktalar tutulurken, kırsal alanda arama tarama faaliyetleri başlatıldı. Jandarma ekiplerinin operasyon başlattığı bölgede araçla kaçmaya çalışan bir terörist 'Dur' ihtarına uymayınca çatışma çıktı. Çatışmanın ardından araç Lice ilçesine bağlı Kabakaya köyü Esenli mezrasına doğru kaçtı. Kaçan aracın ardından bölgede sürdürülen operasyonda mezrada arama tarama yapıldı. Yapılan arama tarama çalışmalarında 1 terörist ölü olarak ele geçirildi. Bölgede bulunan diğer teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonların aralıksız olarak devam ettiği belirtildi.

Dağ kadrosundan gelen 2 terörist sağ yakalandı

Öte yandan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan bir istihbaratın değerlendirilmesi ile operasyon yapıldı. Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosundan eylem yapmak üzere Diyarbakır'a geldiği tespit edilen teröristlere yönelik operasyon yapıldı. Özel harekat polisleri tarafından yapılan operasyonda teröristlerin saklandığı bölge ablukaya alındı. Operasyonda 2 terörist sağ olarak yakalandı.

Kaynak: İHA