Diyarbakır: CHP'li Öz'den, AK Parti'li Akgül'e İstifa Çağrısı

Diyarbakır: CHP'li Öz'den, AK Parti'li Akgül'e İstifa Çağrısı

05.10.2006 17:03 | Son Güncelleme: 05.10.2006 17:03
Diyarbakır: CHP'li Öz'den, AK Parti'li Akgül'e İstifa Çağrısı

Diyarbakır CHP İl Başkanı Medeni Öz, AK Parti'li Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (Tisva) Başkanı Aziz Akgül'ün, "Zimmetime Para Geçirdiğimi İspatlarsanız İstifa Ederim" Sözleri Üzerine Zimmetine 321 Bin YTL Para Geçirdiğini İspatladık, Şerefi Varsa Milletvekilliğinden İstifa Eder Açıklamasını Yaptı.

Diyarbakır CHP İl Başkanı Medeni Öz, AK Parti'li Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Başkanı Aziz Akgül'ün, "Zimmetime para geçirdiğimi ispatlarsanız istifa ederim" sözleri üzerine zimmetine 321 bin YTL para geçirdiğini ispatladık, şerefi varsa milletvekilliğinden istifa eder açıklamasını yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Medeni Öz, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül'ün sözde aile şirketi olarak tanıttığı TİSVA'ya 2001 yılından bugüne kadar 321 bin YTL para geçirdiğini iddia etti. İl Başkanı Medeni Öz konuyla ilgili parti binasında yaptığı basın toplantısında, Akgül'ün kurmuş olduğu aile şirketi TİSVA'nın 2001 yılından bugüne kadar denetim görmediğini belirterek, "Akgül, TİSVA ile ilgili olarak vakıfa 1 lira para nakledildiğini veya yatırılmış olduğunu ispatlıyanın olamıyacağını kendisinin her defasında dürüst, namuslu ve erdemli biri olduğunu beyan etmiştir. Şimdi Akgül'ün erdemli ve dürüst olup olmadığını hep birlikte göreceğiz. Bakanlık tarafından mikrokredide kullanılmak üzere aktarılan 321 bin YTL'nin TİSVA ve Türkiye GRAMEEN (Mikrokredi proje uygulayıcısı) tarafından kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Üzülerek söylüyorum ki malesef AK Parti Diyarbakır Milletvekili Sayın Aziz Akgül, 321 bin 21 lira 84 Kuruş'un tamamını TİSVA'ya aktarmıştır. Burada ayrıca Diyarbakır Valiliği'inde büyük hatası vardır. Akgül bu parayı keyfi harcamalarında kullandığı gibi paranın yüzde 20'si olan 64 bin YTL'sini yedi. Akgül'ün yediği bu para tüyü bitmemiş yetimlerin, garibanların ve fakir fukaranındır size haram olsun. Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan alınan bilgiye göre, TİSVA yöneticileri tarafından kullanılan bu kaynak yani 321 bin YTL yasal faiziyle birlikte TİSVA'dan geri alınmaya başlanmıştır. Akgül ıspatlayamazsınız dedi biz ise ispatladık. Sonuç olarak Akgül'ün onuru, şerefi, namusu varsa eğer derhal istifa etmelidir" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title