Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir: "Çocuklaşabilsek Pek Çok Güçlüğü Daha Kolay Aşabiliriz"

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir: "Çocuklaşabilsek Pek Çok Güçlüğü Daha Kolay Aşabiliriz"

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Hazar Gölü'nde Düzenlediği Çocuk Yaz Kampının Son 2 Gününü Çocuklarla Geçiren Başkan Osman Baydemir, "Keşke Ülkeyi Yönetenler de Zamanı Geldiğinde Bir Parça Çocuklaşabilse, Bir Parça da Olsa Temiz ve Güzel Dünyayı Görebilseler. Emin Olun Ki Pek Çok Güçlüğü Daha Kolay Aşma İmkanına Sahip Oluruz." Dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir:

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Hazar Gölü'nde düzenlediği çocuk yaz kampının son 2 gününü çocuklarla geçiren Başkan Osman Baydemir, "Keşke ülkeyi yönetenler de zamanı geldiğinde bir parça çocuklaşabilse, bir parça da olsa temiz ve güzel dünyayı görebilseler. Emin olun ki pek çok güçlüğü daha kolay aşma imkanına sahip oluruz." dedi.

Dezavantajlı çocuklara yönelik 8 devreden oluşan kamp programı için kapanış programı düzenlendi. Final programında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve beraberindekiler Hazar Gölü kenarında çocukluk oyunu Üç Adım'ı oynadı.

Kamptaki günlük hayattan kesitlerin yer aldığı bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Doğal Ritim Orkestrası'nı yöneten Şêrko, el arabası, çöp kutusu, tencere, tabak, kaşık, sürahi, şişe gibi günlük hayatta kullanılan alet ve edavatları müzik aleti haline getirip bir konser verdi.

Programda konuşan Başkan Baydemir, Mezopotamya ve Ortadoğu topraklarının güçlü ve zengin bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, "Önemli bilimsel gelişmelerin, güçlü felsefi tartışmaların, güçlü sosyal ve siyasal gelişmelerin temeli bu topraklardır. Bu gelişmeler atalarımızdan alındı. Bu nedenle bu topraklar kutsaldır. Bütün yüreğimle bütün moleküllerimle sizlere sesleniyorum. Güçlü ve barış dolu gelecek, hak ve özgürlüklerle süslenmiş bir gelecek olacak. Birileri buna rüya da dese rüyamız mutlaka devam edecektir" dedi.

Kampta çocuklarla çocuklaştıklarını dile getiren Baydemir şöyle konuştu; "Biz bugün çocuklarla 30 yıl geçmişimize gittik. Onlarla çocuklaştık ve onların saf ve temiz dünyasının bir parçası olduk. Aslında keşke ülkeyi yönetenler de günü ve zamanı geldiğinde bir parça çocuklaşabilse. Bir parça da olsa temiz ve güzel dünyayı görebilseler. Emin olun ki pek çok güçlüğü daha kolay aşma imkanına sahip oluruz."

Konuşmadan sonra kız çocuklarından oluşan bir grup "Kabadayılar Okulu" adlı bir skeci sahneledi.

Final programının sürprizi ise havai fişek gösterisi oldu. Patlatılan havai fişekler gökyüzünü bir ışık harmonisine dönüştürdü. Bütün Gezin halkının da ilgiyle izlediği havai fişek gösterisinin ardından yaz kampı müzik grubu sahne aldı.

Çocuklar kamp ateşi etrafında çember oluşturup duygusal parçalara eşlik etti.

Program, yıldız meşaleleri ve halaylarla sona erdi. (CİHAN)

Kaynak: CHA