Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu'nun Adana Ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu'nun Adana Ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Camilerde Ehliyetli, Görevini İyi Yapan, Aydın, Toplumu Kucaklayan ve 21. Yüzyıla Yakışan Din Hizmeti Sunan Kişilere İhtiyaç Olduğunu Söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu'nun Adana Ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, camilerde ehliyetli, görevini iyi yapan, aydın, toplumu kucaklayan ve 21. yüzyıla yakışan din hizmeti sunan kişilere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bardakoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Eğitimi Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Aycan ile birlikte Adana Valisi İlhan Atış'ı makamında ziyaret etti. Bardakoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Ülkemizde artık mihrapta minberde ehliyetli, görevini iyi yapan, aydın, toplumu kucaklayan ve 21. yüzyıla yakışan din hizmeti sunan kişilere ihtiyaç vardır. Bunu için biz 21. yüzyılın din görevlisini nasıl yetişterebileceğinin yollarını arıyoruz" dedi. Din adamı yetiştirmek için ellerinde imam hatip liseleri ve

ilahiyat fakültesi mezunları olduğunu belirten Bardakoğlu, "Sağlıklı, doğru ve yerinde dini bilgi, toplumun huzuru ve barışı demektir. Eksik, yarım yamalak dini bilgi ise her zaman sorun üretir; insanları birleştirmek yerine ayrıştırır, öteler. İşte biz toplumu birleştirmeyi, bütünleştirmeyi, barışı huzur ve esenliği esas alıyoruz. Bu nedenle, devletimizin diğer kurumlarıyla ahenkli çalışmayı önemsiyoruz" diye konuştu.

Bardakoğlu, Adana Valisi İlhan Atış'a Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bastırılan kitapları hediye ederken, Vali Atış da Bardakoğlu'na Adana'yı simgeleyen bir plaket hediye etti.

(HT-OK-Y)

Kaynak: İHA