Diyalog Toplantısı Haberleri

Diyalog Toplantısı haber, Diyalog Toplantısı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diyalog Toplantısı - 05.11.2019
Azerbaycan-Türkiye Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı Bakü'de bugün başlıyor
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Azerbaycan-Türkiye Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı'nda, Türkiye'yi Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Metin Gürak temsil edecek.
Diyalog Toplantısı - 04.11.2019
Azerbaycan-Türkiye Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı Bakü'de başlıyor
Azerbaycan'da, 5-7 Kasım tarihlerinde 12. Azerbaycan-Türkiye Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı düzenlenecek.
Diyalog Toplantısı - 12.10.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 12 Ekim 2019
(İstanbul/09.30) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TİSK Sosyal Diyalog Toplantısı'na katılacak, Zeytinburnu Belediyesi Kariyer Merkezi açılışını gerçekleştirecek.
Diyalog Toplantısı - 13.09.2019
Brüksel'de Türkiye-AB Siyasi Diyalog Toplantısı düzenlendi
Siyasi direktörler düzeyinde yapılan Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) Siyasi Diyalog Toplantısı Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşti.
Diyalog Toplantısı - 11.09.2019
AB ile Siyasi Diyalog Toplantısı 13 Eylül'de yapılacak
Türkiye ile Avrupa Birliği arasında siyasi direktörler düzeyinde Siyasi Diyalog Toplantısı, 13 Eylül'de Brüksel'de yapılacak.
Diyalog Toplantısı - 27.08.2019
Suudi Arabistan, Aden'deki taraflara diyalog çağrısını yineledi
İran tarafından desteklenen Husi milisler ve diğer terör örgütleriyle mücadele edilmesinin önemi vurgulanan açıklamada, söz konusu diyalog toplantısıyla Yemen'de güvenlik ve istikrarın yeniden sağlanmasının hedeflendiği aktarıldı.
Diyalog Toplantısı - 29.07.2019
Lübnan'da Filistinlilere yönelik uygulamaya tepkiler sürüyor
Hükümet Sarayı'nda diyalog toplantısı Öte yandan Çalışma Bakanlığının uygulaması, Beyrut'taki Hükümet Sarayı'nda düzenlenen diyalog toplantısında görüşüldü.
Diyalog Toplantısı - 26.07.2019
ABD, İsrail, Yunanistan ve GKRY'den "Doğu Akdeniz" toplantısı
ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, dört ülke arasındaki 1. Ekonomik Diyalog Toplantısı'nın ardından hazırlanan ortak açıklama paylaşıldı.
Diyalog Toplantısı - 24.07.2019
Cezayir'de ulusal diyalog toplantılarının kapısı orduya kapalı
Diyalog toplantısına katılacak bazı siyasi partiler ve temsilciler, eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın istifasından itibaren ülke meselelerinde nüfuzunu artıran ordunun diyalog sürecine bir muhatap olarak katılması gerektiğini savunmuştu.
Diyalog Toplantısı - 10.07.2019
Hak-İş'in 14. Olağan Genel Kurulu
Yeni dünyada tüm paydaşların ortak hedef, ortak değer ve görevler üstlendiğini anlatan Akkol, şunları kaydetti: "Çalışanların refahını sürdürülebilir bir şekilde artırırken işletmelerin de rekabet gücünü yükseltmek, uzlaşmayı ve ortak gelişim alanlarını ön plana almak, üretimin ve rekabetin temeli olan nitelikli işgücüne katkıda bulunmak hepimizin ortak amacı. Bu amaca ulaşmak için sanayimizin ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu iş birliğini geliştirmek bizim elimizde. Birlikte kazanmak ve ülkemize kazandırmak için ortak akılda buluşmalıyız." TİSK olarak sosyal diyalog toplantısı düzenleyeceklerini bildiren Akkol, "2019 sonuna doğru yapacağımız etkinlikte tüm sosyal taraflar ile birlikte ülkemizin geleceğine ve gençlerimize odaklanacağız.
Diyalog Toplantısı - 04.07.2019
ANALİZ - Afganistan barışı Afganların elinde: "Ya hep ya hiç" politikası
Doha'da yapılması beklenen Afganistan içi diyalog toplantısına gelenler kendi kişisel mevki ve ünvanlarıyla, hükümeti veya herhangi bir siyasi hareketi temsil etmeden toplantıya katılacaklar.
Diyalog Toplantısı - 03.05.2019
Tunus'ta Ordu Güçleri Yakıt Taşımacılığıyla Görevlendirildi
Başkent Tunus'ta taşımacılık sektörü hakkında düzenlenen ulusal diyalog toplantısına katılan Şahid, "Ülkenin çıkarlarını bozma girişimlerine karşı karar aldık.
Diyalog Toplantısı - 23.04.2019
Cezayir'de Diyaloğu Reddeden Odaklar Var"
Cezayir'de geçici Cumhurbaşkanı Abdulkadir bin Salih'in dün ülkenin geçiş dönemine ilişkin krizlerin aşılması için davet ettiği diyalog toplantısına, istifa eden Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın müttefiklerinin yer alacağı bir geçiş dönemine tepki amacıyla kısıtlı bir katılım olmuştu.
Diyalog Toplantısı - 22.04.2019
Cezayir'de Cumhurbaşkanlığının Diyalog Toplantısına Düşük Katılım
Cezayir'de krizden çıkış için Cumhurbaşkanlığının siyasiler ve sivil topluma yaptığı diyalog çağrısı, siyasi partilerin boykot kararı karşısında beklenen ilgiyi görmedi.
Diyalog Toplantısı - 05.04.2019
TBMM Başkanı Şentop: Doha'da Irkçılık ve İslamofobinin Gündeme Alınması Başvurumuzu İlettim
RUSYA PARLAMENTOSU BAŞKANI İLE DE GÖRÜŞECEK Parlamentolararası Birliğin farklı siyasi sistem ve düşüncelere sahip parlamenterler için bir diyalog ve parlamenter diplomasinin merkezi olduğunu belirten Şentop, "Halklarımızın temsilcileri olan biz parlamenterlerin, çeşitli konulardaki görüşlerini ve tecrübelerini birbirlerine aktarmalarına imkan veren PAB, küresel sorunlara çözümler geliştirilmesine de katkıda bulunmaktadır" dedi. Ziyaret esnasında Gürcistan ve Rusya Federasyonu Parlamento Başkanlarının yanı sıra diğer ülkelerin Parlamento Başkanları ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerin de yapılacağını kaydeden TBMM Başkanı Şentop, "Görüşmelerde ikili ilişkilerin ve iş birliğinin daha da ilerletilmesi için atılacak adımların ele alınması ile bölgesel ve uluslararası gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunacağız. Ayrıca Parlamentolararası Birlik Başkanı Gabriela Cuesvas Barron ile de bir görüşme gerçekleştirerek Birlik ile iş birliğimizi ve iletişim kanallarımızı güçlendirme konusunda istişare edeceğiz. Genel Kurul konuşması dışında İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Danışma Toplantısı, Parlamentolar Arası Birlik bünyesinde ortak ve gözlemci üye statüsünde bulunan Parlamenter Asamble Başkanları ile Danışma Toplantısı ve Meclis Başkanları Diyalog Toplantısı çerçevesinde de hitaplarda bulunacağım" diye konuştu.
Diyalog Toplantısı - 05.04.2019
TBMM Başkanı Şentop, Parlamentolararası Birlik Toplantısına Katılmak Üzere Katar'a Gitti
Şentop, Gürcistan ve Rusya Federasyonu Parlamento Başkanları ile diğer ülke Parlamento Başkanları ile ikili ve heyetlerarası görüşmeler yapacağını söyleyerek, ikili ilişkiler ve işbirliğinin daha da ilerletilmesi için atılabilecek adımların ele alınması ile bölgesel ve uluslararası gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunacaklarını belirtti. Şentop, "Genel Kurul konuşması dışında, İslam İşbirliği Teşkilatı Asamblesi, Danışma Toplantısı, Parlamentolararası Birlik bünyesinde ortak ve gözlemci üye statüsünde bulunan Parlamenter Asamble Başkanları ile Danışma Toplantısı ve Meclis Başkanları Diyalog toplantısı çerçevesinde hitaplarda bulunacağım.
Diyalog Toplantısı - 18.03.2019
Çin'den Avrupa'ya "Bağımsız Davranın" Çağrısı
Avrupa Birliği (AB) - Çin Stratejik Diyalog Toplantısına katılan Çin Dışişleri Bakanı Vang, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile Brüksel'de basın toplantısı düzenledi.
Diyalog Toplantısı - 08.03.2019
Diyalog, Mevcut Krizi Çözmede Esas Olacak"
Muhalefet diyalog toplantısını boykot etti Muhalefet kanadının boykot ettiği toplantıda, Halk Kongresi Partisi, Adil Barış Platformu Partisi, Adalet Partisi, Özgürlük ve Adalet Partisi, Özgürlük ve Milliyetçi Adalet Partisi ve Demokratik Birlik Partisi hazır bulundu.
Diyalog Toplantısı - 28.02.2019
Berat Albayrak, Son 6 Ayda Yaşanan Süreç 2008'de Bile Yaşanmadı (1)
HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak AB-Türkiye Ekonomik Diyalog toplantısının açılışına katıldı.
Diyalog Toplantısı - 28.02.2019
Berat Albayrak, Son 6 Ayda Yaşanan Süreç 2008'de Bile Yaşanmadı (1)
HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak AB-Türkiye Ekonomik Diyalog toplantısının açılışına katıldı.
Diyalog Toplantısı - 28.02.2019
Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı: "Türkiye, AB'nin 5'inci Ticaret Ortağı, AB'de Türkiye'nin En...
Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog toplantısı konuşan Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen, "Birbirimizi geçmişten tanıyoruz, ticaretimiz gelişmiş durumda.
Diyalog Toplantısı - 28.02.2019
Berat Albayrak, Ab-Türkiye Ekonomik Diyalog Toplantısı'nda Konuştu (1)
HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AB-Türkiye Ekonomik Diyalog toplantısının açılışına katıldı.
Diyalog Toplantısı - 28.02.2019
Dha İstanbul Haber Takip Gündemi
09.30/12.30Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "AB-Türkiye Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı" ve basın toplantısına katılacak.
Diyalog Toplantısı - 28.02.2019
Gündem Özeti / 28 Şubat 2019
(Ankara/11.00) EKONOMİ 1- Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "AB-Türkiye Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı" ve basın toplantısına katılacak.
Diyalog Toplantısı - 27.02.2019
AB ve Türkiye 3. Yded Toplantısı İstanbul'da Yapılacak
AB Türkiye Delegasyonu'ndan yapılan açıklamada, Avrupa Birliği ve Türkiye, 29 Kasım 2015 tarihli AB -Türkiye Zirvesi'nde ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi ve AB ve Türkiye iş çevreleri arasında bir diyalog platformu yaratılması için Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog (YDED) mekanizması oluşturulmasına karar verdiği anımsatıldı ve "Bu kapsamda bugüne kadar ilki 2016 yılında İstanbul ve Ankara'da, ikincisi 2017 yılında Brüksel'de olmak üzere iki diyalog toplantısı düzenlenmiştir" denildi.
Diyalog Toplantısı - 05.02.2019
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan Brüksel'de
Türkiye'nin Avrupa Birliği hedeflerine bağlılığının sürdüren bir ülke olduğunu hatırlatan Bakan Turhan, Avrupa Birliği ile her alanda olduğu gibi ulaştırma sektöründe de var olan işbirliğin gelişmesine büyük önem verdiklerini ifade etti. "Türkiye ve Avrupa Birliği arasında hızlı ve emniyetli şekilde işleyen bir ulaştırma sisteminin tesis edilmesi iki tarafın da çıkarınadır" ifadelerini kullanan Bakan Turhan, Brüksel'de 15 Ocak'ta "Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısı" gerçekleştirildiğini hatırlatarak, "Bu mekanizmaya, aramızdaki diyaloğun devam etmesi ve işbirliğimizin gelişmesi açısından büyük önem veriyoruz" dedi.
Diyalog Toplantısı - 05.02.2019
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Brüksel'de
Brüksel'de 15 Ocak'ta "Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısı" gerçekleştirildiğini anımsatan Turhan, "Bu mekanizmaya aramızdaki diyaloğun devam etmesi ve iş birliğimizin geliştirilmesi açısından büyük önem veriyoruz.
Diyalog Toplantısı - 29.01.2019
Büyükelçi Berger'den Ab- Türkiye İlişkileri Değerlendirmesi
AB- Türkiye ilişkilerine dair değerlendirmelerde bulunan Büyükelçi Berger, şöyle konuştu: "Türkiye'deki görevime 2,5 yıl önce başladığımda AB- Türkiye ilişkileri arasında siyasi anlamda gergin günler geçiriliyordu. O dönemde karşılıklı suçlamalar duyuyorduk. 2016 yazında gerçekleşen darbe girişiminin ardından Türkiye, AB'nin yeterince hızlı ve samimi bir tavır ortaya koymadığı yönünde eleştirilerde bulunurken, AB tarafı da darbe girişiminin sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin eleştirilerde bulundu. Her iki tarafta sert ifadeler yayınlandığını hatırlıyorum. O zamanlar gazetelerin ilk sayfalarında AB'ye ilişkin son derece olumsuz başlıklar hatırlıyorum. Ama ben yine de Türkiye ile AB'nin derin iş birliği çalışmalarının devam ettiğini düşünmüştüm. Siyasi anlamdaki zor dönemde bile ticaret ve kalkınma alanında mültecilerle yürüttüğümüz konularda çok ciddi iş birliklerimiz vardı. Siyasi gerginlikler ve kullanılan sert dil, bütün bu çalışmaları gölgede bırakmamalıydı. Sonunda gazetelerde olumlu haber başlıkları görmeye başladım. Umarım bu haberlerin uzunluğu diğerlerinden her zaman daha fazla olur. Ekonomik alanda iki taraf arasında önemli toplantılar gerçekleşecek. 28 Şubat'ta İstanbul'da diyalog toplantısı ve AB Türkiye iş forumu gerçekleştirilecek.
Diyalog Toplantısı - 29.01.2019
AB Büyükelçileri Müsiad Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
Kaymakcı ayrıca, bir sonraki Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısı'nın 27-28 Şubat'ta gerçekleşeceğini ifade etti.
Diyalog Toplantısı - 13.01.2019
Katar ile ABD Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı
Stratejik Diyalog Toplantısı'nın iki ülke arasındaki ilişki ve ittifakın gücünü yansıttığını, Katar ile ABD'nin güçlü ilişkiye girmeye devam edeceğini anlatan Al Sani, 2.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Diyalog Toplantısı Haberleri | Diyalog Toplantısı Haber - Haberler - Sayfa 3 - Diyalog Toplantısı haberleri, son dakika diyalog toplantısı haber ve gelişmeleri burada. Hamas, ulusal diyalog öncesi seçim kararnamesi çıkarılmasına karşı değil (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 06:30:03. #1.15#

title