Diyalog Mayası Bu Kez Dünyaca Ünlü Como Gölü'ne Çalındı

Diyalog Mayası Bu Kez Dünyaca Ünlü Como Gölü'ne Çalındı

Diyalog Mayası Bu Kez Dünyaca Ünlü Como Gölü'ne Çalındı
CHA - Haberler | Dünya

İtalya'nın dünyaca ünlü Como Gölü kenarında, Alba Kültürlerarası Diyalog Derneği'nin verdiği 'dostluk yemeği' büyük ilgi gördü.

İtalya'nın dünyaca ünlü Como Gölü kenarında, Alba Kültürlerarası Diyalog Derneği'nin verdiği 'dostluk yemeği' büyük ilgi gördü. Hollywood yıldızı George Clooney'in de villasının bulunduğu Como Gölü kenarında düzenlenen yemekte diyalog rüzgarları esti. Como Belediye Başkan yardımcısı, emniyet müdürü, din görevlileri, akademisyenler, gazeteciler, işadamları ve çeşitli derneklerden temsilcilerin katıldığı yemekte sıcak diyaloglar yaşandı.

Gecenin önemli davetlilerinden ilahiyatçı, gazeteci-yazar Abdullah Aymaz'ın yaptığı konuşma ilgiyle dinlendi. Aymaz, diyalogun öneminden bahsederken dünyanın yeni çatışmaları kaldıracak gücünün kalmadığına değindi. Aymaz, "Hz. İbrahim'in sofrasında olduğu gibi herkesi düşünmemiz gerekiyor." diyerek bencillik tehlikesine dikkat çekti.

Abdullah Aymaz'ın ardından kürsüye davet edilen Como Başpiskoposu yardımcısı Monsenyör Angelo Riva, Alba derneğinin çalışmalarının dinlerarası diyalog faaliyetlerinin devamı açısından teşvik edici olduğunu vurguladı. Como Belediyesi Başkan Yardımcısı Silvia Magni ise "Bu akşam sadece bizler için değil sonraki nesiller için de çok önemli bir geçit. Çok kültürlü yapıya sahip toplumumuza en iyi hizmeti sağlamak adına çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlere yardımcı olduğu için ve böyle güzel bir gece organize ettikleri için kendilerini tebrik ediyorum." dedi.

Dostluk yemeği programıyla ilgili görüşlerini dile getiren Como Belediyesi Başkan Yardımcısı Silvia Magni, çok güzel bir atmosfer olduğunu çok etkilendiğini bildirdi. Magni, "Birlikte yemek yediğimiz kişilerle tanışmaktan ve Alba derneğini yakından tanımaktan çok memnun oldum. Türkiye'ye hiç gitmedim ama eşim bisikletle gitti." dedi ve en yakın zamanda kendisinin de Türkiye'yi görmekten çok mutlu olacağını kaydetti.

Programda kanun sanatçısı Gülbahar Günay'ın mini konseri ilgiyle izlendi.

Diyalog Mayası Bu Kez Dünyaca Ünlü Como Gölü'ne Çalındı
Diyalog Mayası Bu Kez Dünyaca Ünlü Como Gölü'ne Çalındı

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title