Disk Başkanı Süleyman Çelebi'ye Silahlı Saldırı

Disk Başkanı Süleyman Çelebi'ye Silahlı Saldırı

Disk Başkanı Süleyman Çelebi, İstanbul Şişli'de Bulunan Sendika Binasındaki Makam Odasında Rıza Tunçbilek'in Silahlı Saldırısına Uğradı.

Disk Başkanı Süleyman Çelebi'ye Silahlı Saldırı

DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, İstanbul Şişli'de bulunan sendika binasındaki makam odasında Rıza Tunçbilek'in silahlı saldırısına uğradı.

Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırılan Çelebi'nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Sol bacağına 3 kurşun isabet eden Çelebi, ameliyata alındı.

DİSK Başkanı'nı vuran saldırgan Rıza Tunçbilek'in randevusu olduğu ve DİSK binasında ara sıra görülen bir kişi olduğu için aranmadığı öğrenildi. Odaya girdikten sonra silahına sarılan ve Çelebi'ye dört kurşun sıkan Tunçbilek yakalandı. Saldırganın 50 yaşlarında olduğu ve bir dönem DİSK Genel Başkanı Çelebi ile aynı mahallede oturduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan zanlı, Şişli Polis Merkezi'ne götürüldü.

4 EL ATEŞ EDİLDİ

DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, saldırı gerçekleştiği sırada kendisinin de odada olduğunu ve saldırganın 4 el ateş ettiğini söyledi. Görgün, saldırganın binada ara sıra görülen bir kişi olduğunu silahlı saldırı olmadan önce Çelebi ile aralarında sabıka kaydı ile ilgili konuşmalar geçtiğini belirtti. Ancak Görgün, saldırganın çok kararlı bir şekilde odaya geldiğini ve silahını çekerek Çelebi'yi vurduğunu anlattı.

İdare Amiri Yalçın Ayyıldız da, DİSK Başkanı ile görüşen kişinin para istediğini duyduklarını belirtti.

22 Temmuz 1980 yılında DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler de silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. İşte o günün Hürriyet Gazetesi'nin manşeti...