Dışişleri Bakanlığı: "Terör örgütüne yönelik çalışma görüşme sonrasında başladı"

Dışişleri Bakanlığı: "Terör örgütüne yönelik çalışma görüşme sonrasında başladı"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Levent Bilman, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın BMM Bütçe ve Plan Komisyonu'nda iki ülke arasında istihbarat değişiminin bugün itibariyle başladığına ilişkin ifadesinin, başlatılmış olan bu çalışmalara dikkat çekmek amacını taşıdığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı:

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Levent Bilman, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın BMM Bütçe ve Plan Komisyonu'nda iki ülke arasında istihbarat değişiminin bugün itibariyle başladığına ilişkin ifadesinin, başlatılmış olan bu çalışmalara dikkat çekmek amacını taşıdığını açıkladı. Bilman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı George Bush'la görüşmesi sonrasında iki ülke arasında çalışma başlatıldığını belirtti.

Bilman, bir soruya verdiği cevapta, su ifadere yer verdi: "ABD'ye yaptığı son ziyaret sonrasında Başbakanımız ve Başkan Bush, ortak düşman olarak nitelendirdikleri terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki mevcudiyetinin ve ülkemize yönelik terör eylemlerinin sona erdirilmesi için iki ülke makamları arasında zamanlı ve eyleme yönelik istihbarat değişimi yapılması hususunda mutabık kalmışlardır. Söz konusu görüşme sonrasında bu konudaki çalışmalar iki ülke arasında başlatılmış bulunmaktadır. Bakanımızın bugün, TBMM Bütçe ve Plan Komisyonu'nda iki ülke arasında istihbarat değişiminin bugün itibariyle başladığına ilişkin ifadesi esasen başlatılmış olan bu çalışmalara dikkat çekmek amacını taşımaktadır."

Kaynak: CHA