Dışişleri Bakanlığı'ndan Kıbrıs Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kıbrıs Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yapılan Açıklamada, Bugün Kıbrıs'ta İki Liderin BM Kıbrıs Özel Temsilciliği'nin Ev Sahipliğinde Görüşmesinin Memnuniyetle Karşılandığı Bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kıbrıs Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bugün Kıbrıs'ta iki liderin BM Kıbrıs Özel Temsilciliği'nin ev sahipliğinde görüşmesinin memnuniyetle karşılandığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 23 Mayıs 2008 (bugün) tarihinde Kıbrıs'ta iki liderin BM Kıbrıs Özel Temsilcisi'nin ev sahipliğinde görüşmesinin memnuniyetle karşılandığı belirtildi. Açıklamada, Türkiye'nin Ada'da 21 Mart 2008 tarihinde başlayan hazırlık sürecini desteklediği, Kıbrıs'ta yerleşmiş BM parametreleri olan iki kesimlilik, siyasi eşitlik ve iki 'Kurucu Devletin' eşit statüsüne dayanan yeni bir 'Ortaklık Devleti' kurulması amacıyla adil bir çözüme ulaşması için iki liderin BM Genel Sekreteri'nin iyi niyet misyonu çerçevesinde en kısa zamanda doğrudan müzakerelere başlaması beklendiği kaydedildi.

(TB-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA