Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

27 Mayıs 2008 Tarihinde Irak'ın Telafer Kentinde Meydana Gelen Bombalı Saldırıda Yaralanan Irak Vatandaşlarının Bir Kısmının Tedavi Amaçlı Türkiye'ye Getirildiği Bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

27 Mayıs 2008 tarihinde Irak'ın Telafer kentinde meydana gelen bombalı saldırıda yaralanan Irak vatandaşlarının bir kısmının tedavi amaçlı Türkiye'ye getirildiği bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, daha önce 27 Mayıs 2008 tarihinde Irak'ın Telafer kentinde meydana gelen bombalı saldırı kınandığı ve Irak halkına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinin iletildiği hatırlatıldı. Açıklamada, söz konusu terör saldırısında yaralanan Irak vatandaşlarının bir kısmının tedavilerinin Türkiye'de yapılması amacıyla bugün bir ambulans uçağının Irak'a gönderildiği ve bu uçakla 6 Irak vatandaşının refakatçileriyle birlikte Türkiye'ye getirildiği bildirildi.

Açıklamada, "Bu vesileyle, Irak'ta yaşanan terör saldırılarını bir kez daha kınıyor; dost ve kardeş Irak halkına başsağlığı ve ve geçmiş olsun dileklerimizi yineliyoruz" denildi.

(MV-OK-Y)

Kaynak: İHA