Bakan Çavuşoğlu'ndan "Kaşıkçı" Çıkışı: Elimizde Deliller Var, Paylaşacağız

Bakan Çavuşoğlu'ndan "Kaşıkçı" Çıkışı: Elimizde Deliller Var, Paylaşacağız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye'nin Pompeo ya da herhangi bir Amerikalı yetkiliye herhangi bir ses kaydı vermesi söz konusu değil. Elimizde bazı bilgiler ve deliller var. Netleşince dünya ile paylaşacağız" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Arnavutluk Dışişleri Bakanı Ditmir Bushati ile görüştü. İki bakan daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Pompeo'nun Suudi Arabistan ziyaretinin ardından Türkiye'ye geldiği ve Ankara'da kendisine ses kayıtlarının dinletildiği, deşifrelerin verildiği iddialarına yönelik açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Türkiye kimseye ses kaydı vermedi. Elimizde bazı bilgiler ve deliller var. Netleşince dünya ile paylaşacağız" dedi.

ÇAVUŞOĞLU, KAŞIKÇI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, temaslarda bulunmak üzere geldiği Tiran'da Arnavutluk Dışişleri Bakanı Ditmit Bushati ile görüştü. Çavuşoğlu, basın toplantısının ardından Kaşıkçı hakkında bir açıklamada bulundu.

"ELİMİZDE DELİLLER VAR, PAYLAŞACAĞIZ"

Çavuşoğlu, "Elimizde bazı bilgiler ve deliller var. Türkiye'nin Pompeo ya da herhangi bir Amerikalı yetkiliye herhangi bir ses kaydı vermesi söz konusu değil. Ortaya çıkacak sonuçları tüm dünyayla paylaşacağız. Herhangi bir ülkeyle o ya da bu bilgiyi paylaşmamız söz konusu değil." dedi.

ARNAVUTLUK'A FETÖ ÇAĞRISI

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, FETÖ üyesi kişilerin Arnavutluk'ta bulunduğunu ve dost Arnavutluk'tan bu kişilerin iadesini beklediklerini söyledi.

NE OLDU?

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın ülkesinin İstanbul başkonsolosluğunda öldürüldüğüne kanıt gösterilen ses kaydının, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya Ankara ziyareti sırasında dinletildiği öne sürülmüştü.

Amerikan haber sitesine konuşan bir Türk yetkili, ses kaydının Ankara ziyareti sırasında Pompeo'ya dinletildiğini söylemişti. ABD Dışişleri Bakanlığı ise iddiayı yalanlamıştı.

Kaynak: AA