Erdoğan'ın Ardından Çavuşoğlu da CHP'li Tanal Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Erdoğan'ın Ardından Çavuşoğlu da CHP'li Tanal Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da CHP'li vekil Mahmut Tanal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal hakkında iftira ve hakaret ettiği, ayrıca şikayet hakkını kötüye kullandığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

"MESNETSİZ VE HUKUKA AYKIRI İFTİRA"

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu, kendisi hakkında "terör örgütü propagandası" ve "terör örgütüne yardım ve yataklık" gibi suçlamalarla savcılığa şikayet dilekçesi veren Tanal hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, suç duyurusunda, Tanal'ın mesnetsiz ve hukuka aykırı iftira atığını, hakaret ettiğini ve şikayet hakkını kötüye kullandığını belirtti.

ERDOĞAN DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kendisi hakkında "terör örgütü propagandası" ve "terör örgütüne yardım ve yataklık" gibi suçlamalarla savcılığa şikayet dilekçesi veren CHP İstanbul Milletvekili Tanal hakkında, "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "iftira" suçlarından suç duyurusunda bulunmuştu.

Tanal, 7 Şubat'ta başsavcılığa PYD'li Salih Müslim'in Ankara'da kabul edildiği gerekçesiyle Erdoğan'ın yanı sıra dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu hakkında, "terör örgütü propagandası", "terör örgütüne yardım ve yataklık", "suçu ve suçluyu övme", "suçluyu kayırma" ve "görevi kötüye kullanmak" suçlamasıyla şikayette bulunmuştu.

Kaynak: AA