Dışişleri Bakanı Babacan, Chicago'da

Dışişleri Bakanı Babacan, Chicago'da

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Chicago'da Türk Derneklerinin Temsilcileriyle Buluşmasında, 'Sizler Türkiye ile ABD Arasında Dostluk Köprüsü Oluşturuyorsunuz. Ülkemizin Çıkarlarını ABD Kongresi Dahil Her Platformada Koruyacağınıza Olan İnancım Tam' Dedi.

Dışişleri Bakanı Babacan, Chicago'da

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Chicago'da Türk derneklerinin temsilcileriyle buluşmasında, ''Sizler Türkiye ile ABD arasında dostluk köprüsü oluşturuyorsunuz. Ülkemizin çıkarlarını ABD Kongresi dahil her platformada koruyacağınıza olan inancım tam'' dedi.

Ali Babacan, kaldığı otelde Chicago ve çevredeki kentlerden gelen Türk dernek temsilcileriyle bir araya geldi.

Babacan, burada yaptığı konuşmada, Türk derneklerini düşünce farklılıklarını bir kenara bırakarak ortak davalarda birlik ve beraberlik içinde olmaya çağırdı.

Türk-Amerikan toplumu üyelerinden, yaşadıkları ülkenin de vatandaşı olmalarını istediklerini bildiren Babacan, şöyle konuştu:

''Bu, sizin daha etkili olmanızı sağlayacaktır. Bizler stratejik ortaklığımız olan dost ve müttefik ABD ile ilişkilerimizi daha da ileriye götürmek ve çeşitlendirmek arzusundayız. Sizler Türkiye ile ABD arasında dostluk köprüsü oluşturuyorsunuz, bu anlamda Türk toplumunun bu ilişkilerin gelişmesine yapacağı katkılar çok önemli. Ülkelerimizin birbirini daha iyi anlamasına, ülkemizin çıkarlarını ABD Kongresi dahil her platformda koruyacağınıza olan inancım tam.''

Babacan, bu kapsamda, ABD Kongresi'nde bulunan Ermeni tasarısına karşı Türk toplumunun birbiriyle kenetlenmesi gerektiğini ve bu konuda Türk toplumunun çalışmalarının son derece önemli olduğunu söyledi.