Disiplin Kurulu 3 dosyayı karara bağladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu yaptığı toplantı sonunda, tarafına sevk edilen 3 dosyayı görüşerek karara bağladı.

Disiplin Kurulu 3 dosyayı karara bağladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu yaptığı toplantı sonunda, tarafına sevk edilen 3 dosyayı görüşerek karara bağladı.

30.03.2008 tarihinde İstanbul Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynanan Galatasaray Cafe Crown-TTNet Beykoz Beko Basketbol Ligi müsabakası başlamadan önce ve müsabaka sırasında Galatasaray Cafe Crown taraftarlarının küfürlü tezahüratta bulunmaları ve maçın durması nedeniyle kurula sevk edilen dosya görüşülerek karara bağlandı. Yapılan toplantı sonunda küfürlü tezahürat nedeniyle 3000 YTL para cezası ile Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Şubesi'nin tecziyesine karar verildi.

29.03.2008 tarihinde Eskişehir'de oynanan Osmangazi Üniversitesi -Server Gazi Belediyesi EBBL müsabakası sırasında Servergazi Belediyesi sporcusu Zekai Alper Ergül'ün rakip takım sporcusuna ve Osmangazi Üniversitesi sporcuları Meriç Talen ve Tezcan Yeşilçayırlı'nın rakip takım sporcusuna yönelik karşılıklı uygunsuz söz ve davranışlarda bulunmaları nedeniyle kurula sevk edilen dosya karara bağlandı. Yapılan toplantı sonunda Servergazi Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Zekai Alper Ergül'e 2 maç müsabakalardan men ve 400 YTL para cezası, Osmangazi Üniversitesi Spor Kulübü sporcuların Meriç Talen ve Tezcan Yeşilçayırlı'nın ise 2'şer maç müsabakalardan men ve 300 YTL'şer para cezası verildi.

Disiplin Kurulu son olarak 31.03.2008 tarihinde Düzce'de oynanan Akçakoca Poyraz - Genç Banvitliler TB2L müsabakası sırasında Genç Banvitliler Spor Kulübü sporcusu Zachary Leon Andrews'in rakip takım sporcusuna yönelik uygunsuz davranışta bulunması ve Akçakoca Poyraz Spor Kulübü taraftarlarının sahaya yabancı madde atmaları nedeniyle kurula sevk edilen dosyayı kara bağladı. Yapılan toplantı sonunda Genç Banvitliler Spor Kulübü sporcusu Zachary Leon Andrews'in 1 maç müsabakalardan men ve 1000 YTL para cezası ile Akçakoca Poyraz Spor Kulübü'nün taraftarlarının sahaya yabancı madde atmaları nedeniyle Akçakoca Poyraz Spor Kulübü'ne ihtar cezası verildi.

Kaynak: CHA