Diplomat Haberleri

Diplomat haber, Diplomat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diplomat - 23.01.2021
Antalya'dan götürülen tarihi eserlerin iadesi için mücadele sürüyor
Antalya'dan kaçırılan eserlerin iadesi için düzenledikleri kampanyada toplanacak imzaların UNESCO'ya başvurularında ciddi anlamda destek olacağını belirten Ege, "Şu anda 18 bin civarında imza toplandı. Çok büyük hedeflerle yola çıktık. Kültür ve Turizm Bakanlığının yürüttüğü çalışmalar diplomatik ve prosedürlere uygun şekilde gizli gerçekleştiriliyor.
Diplomat - 22.01.2021
Katar ve Umman güvenlik alanında iş birliğinin güçlendirilmesini görüştü
Körfez krizinde çözüm Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Diplomat - 22.01.2021
Uygur Türkleri, Çin'deki akrabalarının hayatından endişe ediyor
BM ve diğer uluslararası örgütler, kampların incelemeye açılması çağrılarını yinelerken Çin, şu ana kadar kendi belirlediği birkaç kampın az sayıda yabancı diplomat ve basın mensubu tarafından kısmen görülmesine izin verdi.
Diplomat - 22.01.2021
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut, HDP'yi ziyaret etti
Sancar, görüşmede "Hem Türkiye'ye hoş geldiniz hem de partimize. Yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Başarılı olacağınıza da inanıyoruz. Başarılı bir diplomat olduğunuzu öğrendik, tecrübenizi burada en iyi şekilde değerlendireceğinizden hiçbir şüphe duymuyoruz.
Diplomat - 22.01.2021
Trump yönetiminin BM Daimi Temsilcisi Kelly Craft giderayak Çin'e yönelik salvolarını sürdürdü
Bu girişim Çin tarafından kabul edilmese de Tayvan temsilcileri, 1971 yılına kadar Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda Çin'i temsil etmişti. 1950'ler ve 1960'larda çok sayıda ülkenin diplomatik ilişki tercihini Çin Cumhuriyeti'nden Çin Halk Cumhuriyeti'ne çevirmesinin ardından 1971'de BM Genel Kurulunda yapılan oylamada Pekin hükümetinin Çin'in tek meşru temsilcisi kabul edilmesiyle Tayvan'ın uluslararası örgütlerdeki konumu belirsiz hale gelmişti.
Diplomat - 22.01.2021
İstikşafi görüşmelerin başarısı Yunanistan'ın iyi niyetine bağlı
Son zamanlarda sık sık gündeme gelen istikşafi görüşmeler, diplomasi terminolojisinde, en az iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik veyahut diğer alanlardaki sorunlara kalıcı çözümler bulunması ya da en azından sorunların daha fazla büyümemesi adına yürütülen görüşmeleri ifade etmek için kullanılır. Bu görüşmelerdeki temel prensip, taraflar arasındaki sorunun ya da sorunlar dizisinin sahada değil, masada diplomatik yollardan çözülmesidir.
Diplomat - 22.01.2021
İranlı uzmanlara göre Körfez krizinin çözümü Doha-Tahran ilişkilerini olumsuz etkilemeyecek
Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Diplomat - 22.01.2021
İngiltere Dışişleri Bakanı Raab: "Sudan-Etiyopya sınırı dünyadaki en net sınırlardan biridir"
İngiliz bakanın Sudan Başbakanı Hamduk ile Başbakanlık Ofisi'nde yaptığı görüşmede ise ekonomik, diplomatik ve kültürel alanlarda iş birliği imkanlarının geliştirilmesi ele alındı.
Diplomat - 22.01.2021
Son dakika haberleri | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Belçikalı mevkidaşıyla görüştü
Çavuşoğlu, Egmont Sarayı'ndaki görüşmenin ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımda, 2023 yılının Türkiye ile Belçika arasındaki diplomatik ilişkilerin 185.
Diplomat - 22.01.2021
Bahreyn'den Katar'a iki ülke arasındaki sorunların hızlıca ele alınması çağrısı
Körfez'de 3,5 yıl sonra uzlaşma Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Diplomat - 21.01.2021
Twitter, Uygur Türklerine yönelik paylaşımından dolayı Çin'in Washington Büyükelçiliğinin hesabını kilitledi
BM ve diğer uluslararası örgütler, kampların incelemeye açılması çağrılarını yinelerken Çin, kendi belirlediği birkaç kampın az sayıda yabancı diplomat ve gazeteci tarafından kısmen görülmesine izin verdi.
Diplomat - 21.01.2021
Türkiye, Azerbaycan ile Türkmenistan'ın Hazar Denizi'nde vardığı anlaşmadan memnun
Türkmenistan'da "Serdar", Azerbaycan'da ise "Kepez" ismiyle bilinen yatağın hangi ülkeye ait olduğu ve nasıl işletileceği konusu yıllardır iki ülke arasında diplomatik sorunlara neden oluyordu.
Diplomat - 21.01.2021
"Azerbaycan ve Türkmenistan'ın Hazar Denizi anlaşmasını memnuniyetle karşılıyoruz"
Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan ve Türkmenistan'ın Hazar Denizi'nde "Dostluk" olarak adlandırılan hidrokarbon sahasını ortaklaşa araştırmak ve geliştirmek üzere anlaşmaya varmış olmalarını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
Diplomat - 21.01.2021
Filistin, Kudüslülerin de seçime katılabilmesi için uluslararası toplumdan İsrail'e baskı yapmasını istedi
Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Iştiyye, Filistin'deki 51 büyükelçi, konsolos ve diplomatla bir araya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Diplomat Haberleri | Diplomat Haber - Haberler - Sayfa 9 - Diplomat haberleri, son dakika diplomat haber ve gelişmeleri burada. Türk gemisine Gine Körfezi'nde korsan saldırısı! 1 gemici öldürüldü, 15 gemici kaçırıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 13:43:12. #1.16#
title