Diplomat Haberleri

Diplomat haber, Diplomat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diplomat - 09.02.2021
Polonya, Josep Borrell'in Rusya ziyaretine tepki gösterdi
Müller, Rusya'nın 5 Şubat'ta Almanya, Polonya ve İsveç'in birer diplomatını sınır dışı ettiğini, söz konusu ülkelerin de misillemede bulunarak bir Rus diplomatını sınır dışı etme karar aldığını hatırlattı.
Diplomat - 09.02.2021
Husiler, BM Yemen Temsilcisi'ni "BM giysili İngiliz temsilci" olmakla itham etti
BM Yemen Özel Temsilcisi Griffiths, gün içerisinde yaptığı açıklamada, Yemen'deki savaşı sona erdirmek ve siyasi süreci yeniden başlatmak için yürütülen diplomatik çabaların ivme kazandığı bir zamanda Husilerin, ülkenin doğusundaki Marib ilinde saldırgan faaliyetlere yeniden başlamasından derin endişe duyduğunu ifade etmişti.
Diplomat - 09.02.2021
İbrahim Kalın, Fransa Cumhurbaşkanı Diplomatik Başdanışmanı Bonne ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fransa Cumhurbaşkanı Diplomatik Başdanışmanı Emmanuel Bonne ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Diplomat - 09.02.2021
Son Dakika | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kuveyt Başbakanı Şeyh Sabah tarafından kabul edildi
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Çavuşoğlu ayrıca, Kuveyt Millet Meclisi Başkanı Merzuk Ali el-Ganim ile de görüştü.
Diplomat - 09.02.2021
Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının siber saldırılarla 300 milyon dolardan fazla para çaldığı iddia edildi
BM Güvenlik Konseyi'nden adının açıklanmasını istemeyen bir diplomatın bazı kısımlarını paylaştığı gizli raporda, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un yönetimi, zor durumdaki ekonomisini ayakta tutmak ve silahları finanse etmek amacıyla "finans kurumlarına ve sanal döviz bürolarına karşı operasyonlar" yürütmekle suçlandı.
Diplomat - 09.02.2021
Tayvan lideri Tsai'den "ABD ile ilişkiler hala sağlam" vurgusu
Bu girişim, Çin tarafından kabul edilmese de Tayvan temsilcileri, 1971'e kadar Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda Çin'i temsil etmişti. 1950'ler ve 1960'larda çok sayıda ülkenin diplomatik ilişki tercihini Çin Cumhuriyeti'nden Çin Halk Cumhuriyeti'ne çevirmesinin ardından 1971'de BM Genel Kurulunda yapılan oylamada, Pekin hükümetinin "Çin'in tek meşru temsilcisi" kabul edilmesiyle Tayvan'ın uluslararası örgütlerdeki konumu belirsiz hale gelmişti.
Diplomat - 09.02.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf tarafından kabul edildi
Çavuşoğlu, Kuveyt'in ara buluculuğu sayesinde Körfez'de artık olumlu bir ortam bulunduğuna dikkati çekerek, "Başarılı diplomatik çabalarından ötürü Kuveyt'i tebrik ediyoruz.
Diplomat - 09.02.2021
Son dakika haber: Açık-kaynaklı istihbaratın yükselişi
Asıl mesele ise silahlı kuvvetlerin, diplomatik ve istihbari teşkilatların akıntıya karşı yüzmeyi becerip beceremeyeceği noktasında kilitleniyor.
Diplomat - 08.02.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell'in, Rusya ziyaretinde AB'yi savunmadığı gerekçesiyle istifası istendi
Lavrov'un basın toplantısında AB'ye yönelik eleştirilerine Borrell'in karşı çıkmadığı, 3 AB ülkesinin diplomatlarının "istenmeyen kişi" ilan edilmeleri karşısında ziyaretini sonlandırarak kararlı bir sinyal vermediği eleştirilerini yönelten milletvekilleri, mektupta şu görüşlere yer verdi: "Sayın Borrell'in Moskova'yı ziyaret etme kararındaki yanlış hükümleri ve ziyaretinde AB'nin çıkarları ve değerlerini savunmadaki başarısızlığı AB'nin itibarına ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilciliğinin onuruna ağır hasar vermiştir.
Diplomat - 08.02.2021
Polonya bir Rus diplomatı sınır dışı etti
Polonya, Rusya'nın 5 Şubat'ta aralarında bir Polonyalının da bulunduğu 3 Avrupalı diplomatı sınır dışı etmesine misillemede bulunarak, bir Rus diplomatın ülkeden gönderilmesi kararı aldı.
Diplomat - 08.02.2021
İsveç bir Rus diplomatı istenmeyen kişi ilan etti
İsveç, Rusya'nın Stockholm Büyükelçiliğinde çalışan bir Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti.
Diplomat - 08.02.2021
Almanya, bir Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti
Almanya, Rusya'nın Berlin Büyükelçiliğinde çalışan bir Rus diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti.
Diplomat - 08.02.2021
Diplomat - 08.02.2021
Rusya bir Arnavut diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Arnavutluk'un Moskova Büyükelçiliğinde çalışan bir diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti.
Diplomat - 08.02.2021
Çavuşoğlu, Bulgar mevkidaşıyla telefonda görüştü
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Çavuşoğlu, Bulgar mevkidaşı Zaharieva ile telefonda görüştü.
Diplomat - 08.02.2021
Çin, Pekin'de düzenlenecek 2022 Kış Olimpiyatları'nı boykot çağrılarına tepki gösterdi
BM ve diğer uluslararası örgütler, kampların incelemeye açılması çağrılarını yinelerken, Çin, şu ana kadar kendi belirlediği birkaç kampın az sayıda yabancı diplomat ve basın mensubu tarafından kısmen görülmesine izin verdi.
Diplomat - 08.02.2021
SSB Başkanı Demir, Antalya Diplomasi Forumu'nda Türkiye'nin savunma sanayisi vizyonunu değerlendirdi Açıklaması
Antalya Diplomasi Forumu Ziyaretçi Köşesi uygulaması Liderlerin, siyasetçilerin, önde gelen akademisyenlerin, düşünürlerin, kanaat önderlerinin, diplomatların ve iş insanlarının her yıl bir araya gelerek, küresel ve bölgesel meseleleri vizyoner bir bakış açısıyla ele almaları ve sorunlara çözüm önerileri getirmeleri için bir diyalog platformu oluşturmayı hedefleyen ADF çevrim içi etkinliklerini sürdürüyor.
Diplomat - 08.02.2021
Riyad'da "Obama sendromu"
Yeni dönemde Suudilerin her iki aktörle de sınırlı da olsa askeri işbirlikleri geliştireceğini öngörebiliriz. Ancak her ne kadar ABD ile sorunlar yaşasa da yukarıda sayılan sakıncalar sebebiyle Suudilerin Rusya ve Çin gibi aktörlerle derin askeri işbirlikleri geliştirmeleri zor görünüyor. Ancak kesin olan bir şey var ki, Suudiler Yemen'den "ulusal onurları zedelenmeden" çıkmayı bugün istediklerinden daha fazla istemiş değiller. Yine mevcut uluslararası atmosfer devem ettiği sürece Suudilerin askeri güce dayanan yeni müdahaleci ve maceracı politikalara yönelmeleri oldukça zor olacaktır. Askeri ve diplomatik kabiliyetlerinin zayıflamasına da bağlı olarak Suudilerin Türkiye ve Katar gibi geçmişte rakip olarak gördükleri ülkelerle iyi ilişkiler geliştirebileceğini öngörebiliriz.
Diplomat - 08.02.2021
Son dakika gündem: Avustralya'dan Myanmar'a "darbe sonrası gözaltına alınan Avustralya vatandaşını bırakın" çağrısı
Öte yandan ekonomist Tim Harcourt ise Avustralyalı diplomatların, Turnell'i ülkeden çıkarmak için Yangon Havalimanı'na götürmek üzere harekete geçtiği sırada Myanmar askerlerinin, danışmanı kaldığı otelden almaya geldiklerini ifade etti.
Diplomat - 08.02.2021
TMB Başkanı Yenigün: "Orta Doğu ve Afrika'daki 5,2 trilyon dolarlık pazardan pay alabiliriz"
Orta Doğu ülkelerinde dengeli ve hassas adımlar atılması gerektiğini belirten Yenigün, "Diplomatik sorunlarda iyileşme ve finansman imkanlarında gelişme halinde Orta Doğu ve Afrika'da öne çıkan 5,2 trilyon dolarlık pazardan büyük pay alabiliriz.
Diplomat - 08.02.2021
Son dakika gündem: Bahreyn: Katar, askıda bekleyen meselelerin çözümü için yaptığımız çağrıyı cevapsız bıraktı
Körfez'de 3,5 yıl sonra varılan uzlaşı Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Diplomat - 08.02.2021
Son dakika gündem: KİK Genel Sekreteri, Körfez uzlaşısının ardından geldiği Mısır'da Cumhurbaşkanı Sisi ile görüştü
Körfez'de 3,5 yıl sonra uzlaşma Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Diplomat - 07.02.2021
AB, Rusya'ya yaptırım sinyali verdi
Mart ayında yapılacak AB Zirvesi öncesindeki ziyaretinde hızla kötüye giden ilişkileri değerlendirmek istediğini aktaran Borrell, şunları kaydetti: "Saldırgan şekilde düzenlenen basın toplantısı ve ziyaretim sırasında AB ülkelerinden 3 diplomatın sınır dışı edilmesi kararı Rus makamlarının AB ile daha yapıcı diyalog fırsatını değerlendirmek istemediğini gösteriyor.
Diplomat - 07.02.2021
Myanmar'da devrik iktidar partisi, darbe yönetiminin tanınmaması çağrısı yaptı
NLD Merkez İdare Komitesi Üyesi Aung Kyi Nyint, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı yabancı diplomatların darbecilerle birlikte çalışmaya başlamayı düşündüğünü öğrendiklerini belirterek, "Darbe anayasaya uygun değildir, Cumhurbaşkanı Win Myint liderliğindeki hükümet hala meşruiyetini sürdürmektedir.
Diplomat - 07.02.2021
BM Temsilcisi Griffiths, Yemen krizini görüşeceği İran ziyaretine başladı
İran ziyaretiyle Yemen krizinin çözümünde diplomatik çabaların güçlendirilmesinin hedeflendiğine işaret edilen açıklamada, "çatışan tarafların ateşkes kararı vermesi, ülkede acil derecedeki insani önlemlerin alınması ve siyasi çalışmaların yeniden başlamasının" öncelikler arasında olduğu ifade edildi.
Diplomat - 07.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- Irak'ta Erbil 2. Ceza Mahkemesi, 17 Temmuz 2019'da Erbil kentindeki bir restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Türk diplomat Osman Köse'nin faillerinden ikisi için idam kararı aldı.
Diplomat - 06.02.2021
Mısır'da 4 yıldır cezaevinde tutulan Al Jazeera muhabiri serbest bırakıldı
Mısır ile Katar arasındaki diplomatik ilişkilerin yeniden başlatılmasına yönelik adımlar, 5 Ocak'ta Suudi Arabistan'ın El-Ula kentinde düzenlenen 41.
Diplomat - 06.02.2021
Fas, İsrail ile normalleşmeden kârlı mı çıkacak, yoksa zarar mı edecek?
Fas Kralı 6. Muhammed 10 Aralık 2020'de İsrail ile ilişkilerin "en yakın zamanda" kurulacağını açıklamış, ardından Fas ile İsrail, 22 Aralık 2020'de diplomatik ilişkilerin normalleştirilmesi kapsamında 4 anlaşma imzalamıştı.
Diplomat - 05.02.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Gineli yeni mevkidaşını tebrik etti
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Çavuşoğlu, mevkidaşını yeni görevi dolayısıyla kutladı.
Diplomat - 05.02.2021
Macron: "Rusya ile katı diyalog olmazsa Avrupa'da barış, güvenlik ve istikrar sağlanamaz"
Macron, "(Rus muhalif Aleksey) Navalnıy olayı ile ilgili başından sonuna kadar olanları kınıyorum. Zehirlenmesini, hapis cezası verilmesini ve Rusya'nın Alman, Polonyalı ve İsveçli diplomatları sınır dışı etme kararını kınıyorum.
Diplomat - 05.02.2021
Lavrov'un "Katalan siyasi tutuklular" ifadesi Rusya ile İspanya arasında diplomatik kriz yarattı
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, hapis cezası alan Rus muhalif Aleksey Navalnıy ile tutuklu Katalan siyasetçileri kıyaslaması, İspanya ve Rusya arasında diplomatik krize neden oldu.
Diplomat - 05.02.2021
Son dakika haber | Polonya'dan Rusya'nın 3 Avrupalı diplomatı sınır dışı etme kararına tepki
Son dakika haberler: Polonya, "Rusya'nın Polonyalı bir diplomatı istenmeyen kişi ilan ederek sınır dışı etme kararının, iki ülke arasında gergin olan ikili ilişkileri daha da olumsuz yönde etkileyeceği" uyarısında bulundu.
Diplomat - 05.02.2021
Son dakika haberleri... Almanya Başbakanı Merkel, Rusya ile ilişkileri değerlendirdi Açıklaması
Son dakika politika haberine göre Almanya Başbakanı Angela Merkel, derin görüş farklılıklarına rağmen Rusya ile diyaloğun sürdürülmesini stratejik gereklilik olarak gördüğünü ve bunun, diplomatik bir görev olduğunu belirtti.
Diplomat - 05.02.2021
Son dakika haber! AB, Rusya'nın 3 Avrupalı diplomatı sınır dışı etme kararını kınadı
Bir son dakika haberine göre Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya'nın Avrupalı 3 diplomatı "istenmeyen kişi" ilan edip sınır dışı etme kararını Moskova'da öğrendiğini, kararı kınadığını bildirdi.
Diplomat - 05.02.2021
Gürcistan'dan Rusya'ya "provokasyon" suçlaması
Rusya, 2008'de bu iki bölgenin sözde bağımsızlığını tanımıştı. Gürcistan ise buna karşılık olarak Rusya ile diplomatik ilişkileri kesmişti.
Diplomat - 05.02.2021
Almanya'dan, Avrupalı 3 diplomatın Rusya'da "istenmeyen kişi" ilan edilmesine tepki
Almanya, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'a destek için yapılan yasa dışı protesto gösterilerine katıldıkları gerekçesiyle Almanya, Polonya ve İsveç'in büyükelçiliklerinden 3 diplomatın Rusya'da "istenmeyen kişi" ilan edilmesine tepki gösterdi.
Diplomat - 05.02.2021
Libya'da geçici yönetimin Başkanlığına Muhammed Menfi, Başbakanlığa Abdulhamid Dibeybe seçildi
Başkanlık Konseyi üyeleri Başkanlık Konseyine güneydeki Fizan bölgesini temsilen seçilen Libyalı siyasetçi ve diplomat Musa el-Koni, Libya'nın Tuareg kabilesinin liderlerinden biri olarak tanınıyor.
Diplomat - 05.02.2021
Rusya Avrupalı 3 diplomatı Navalnıy'a destek protestolarına katıldığı gerekçesiyle "istenmeyen kişi" ilan etti
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'a destek için yapılan yasa dışı protesto gösterilerine katıldıkları gerekçesiyle Almanya, Polonya ve İsveç büyükelçiliklerinden 3 diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti.
Diplomat - 05.02.2021
AB "terör listesini" uzattı
Listedeki 14 kişi arasında PKK elebaşlarından Dalokay Şanlı ile Belçika'daki yargılaması sonucu dün Paris'teki İranlı muhaliflerin toplantısına bombalı saldırı planlama suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırılan İranlı diplomat Asadullah Asadi'ye de yer verildi.
Diplomat - 05.02.2021
Kosova'daki muhalefet partisinden Kudüs'te büyükelçilik açılması kararına tepki
Ülkesinde bir televizyon programına katılan Konyufca, Kosova ile İsrail arasında diplomatik ilişkilerin başlatılmasına ilişkin bir soru üzerine, Kosova Büyükelçiliğinin Kudüs'te açılmasının kararlaştırıldığını anımsatarak, bunun Kosova Dışişleri Bakanlığı ile Başbakan Avdullah Hoti'nin akıllıca bir politikası olmadığını söyledi.
Diplomat - 05.02.2021
İnsan hakları örgütlerinden Pekin'de düzenlenecek 2022 Kış Olimpiyatları'nı boykot çağrısı
BM ve diğer uluslararası örgütler, kampların incelemeye açılması çağrılarını yinelerken Çin, şu ana kadar kendi belirlediği birkaç kampın az sayıda yabancı diplomat ve basın mensubu tarafından kısmen görülmesine izin verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Diplomat Haberleri | Diplomat Haber - Haberler - Sayfa 6 - Diplomat haberleri, son dakika diplomat haber ve gelişmeleri burada. Sultan 2. Abdülhamid vefatının 103. yılında anılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 13:45:55. #1.16#
title