Dıonne Warwıck, Uzun Bir Aradan Sonra İstanbul'da

Dıonne Warwıck, Uzun Bir Aradan Sonra İstanbul'da

Dıonne Warwıck, Uzun Bir Aradan Sonra İstanbul'da
Bültenler - Haberler | Güncel

Dionne Warwick, parlak başarılarla süslü 52 yıllık kariyerinin bütün hitlerini 18 Şubat akşamı CRR caz şubatı kapsamında İstanbul'a getiriyor.

Walk on by, Heartbreaker gibi hitlerin yaratıcısı, 5 Grammy ödülü, toplamda 100 milyon albüm satışına sahip efsanevi şarkıcı Dionne Warwick, uzun bir aradan sonra 18 Şubat akşamı CRR sahnesine konuk oluyor. Dionne Warwick parlak başarılarla süslü 52 yıllık kariyerinin bütün hitlerini 18 Şubat akşamı CRR caz şubatı kapsamında İstanbul'a getiriyor.

Kısa sürede tükenmesi beklenen, kısıtlı sayıda biletler bugünden itibaren satışta.

1. Kategori - 123.50 TL
2. Kategori - 103.50 TL
3. Kategori - 83.50 TL
4. Kategori - 63.50 TL
5. Kategori - 53.50 TL
6. Kategori - 43.50 TL

Burt Bacharach ve Hal David gibi şarkı yazarlarıyla olan müzikal birlikteliklerinden tanıdığımız Marie DionneWarwick 12 Aralık 1940 yılında doğdu. Ünlü şarkıcı Whitney Houston'ın kuzeni olan Warwick 1962-1998 yılları arasında inanılmaz bir başarı göstererek Billboard'un en iyi 100 listesinde 56 single ile yer almıştır.

60'larda New York'da Dinah Washington, BrookBenton, Chuk Jackson ve Solomon Burke gibi dönemin büyük sanatçılarının arkasında sanat hayatına başladı. 1962 senesinden itibaren "Don't Make Me Over" ile başlangıç yapıp yaklaşık 60 hit çıkardı ve kıtalararası bir ün kazandı.1968'de "Do You Know The Way To San Jose" ile ilk Grammy'sini kazandı ( Best Contemporary FemaleVocal Performans) ve bu dalda ödül alan ilk Afro-Amerikan bayan sanatçı oldu.

"A House Is Not A Home", "Alfie", "(ThemeFrom ) TheValley Of TheDolls." ve "The April FoolsDay" kayıtlarıyla 1968'de önde gelen klasik film müziği sanaçıları arasına girdi. Müzikteki başarısını beyaz perdeye taşımak isteyen Warwick "Slaves" adındaki ilk filmini yaptı.

1970'de tekrar "I'll Never Fall In LoveAgain" ile Grammy (Best Selling) kazanan sanatçı, 1974'de The Spinners'la yaptığı bir milyon satan düeti "Then CameYou" ile liste başı oldu. Üç yıl sonra Isaac Hayes ile çıktığı Dünya turnesi "A Man And A Woman" ile büyük başarı yakaladı.2003'de sanat hayatının kırkıncı yılında kendisini en çok heyecanlandırdığını söylediği düet olan"My Friends and Me" çalışmasını yaptı. Sanatçının 2012 yılında 50.sanat yılını kutlama amacıyla çıkardığı Now albümü geçtiğimiz günlerde 2014 yılında verilecek en iyigeleneksel pop albümü dalında Grammy'e aday olarak gösterildi.

Müzikal anlamda çalışmalarıyla yakaladığı başarıların yanında sosyal sorumluluk alanında da büyük işler yapan sanatçı müziği AIDS'le savaşmak konusunda öncü oldu ve ABD Sağlık elçisi ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım elçisi oldu. Ayrıca sanatçı ABD' de okullarda okutulmak ve kütüphanelerde bulunmak üzere özellikle Afro-Amerikan tarihini içeren bir tarih kitabının yapımını üstlendi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title