Dink Cinayeti Davasında 2. Duruşma Tamamlandı

Dink Cinayeti Davasında 2. Duruşma Tamamlandı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Öldürülmesine İlişkin O.s'nin de Aralarında Bulunduğu 19 Sanığın Yargılandığı Davanın 2'inci Duruşması Tamamlandı.

Dink Cinayeti Davasında 2. Duruşma Tamamlandı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin O.S'nin de aralarında bulunduğu 19 sanığın yargılandığı davanın 2'inci duruşması tamamlandı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın 2. duruşması sona erdi.

Duruşma sırasında sanıklardan Zeynel Abidin Yavuz'un siyah çorabının üzerinde, üç hilal amblemi ile ' 'MHP'' ve ''Hepimiz Türk'üz'' yazılarının bulunduğu görüldü.

Duruşmada sanıklardan O.S, Tuncay Uzundal ve Zeynel Abidin Yavuz'a avukatlar tarafından doğrudan sorular soruldu. Diğer sanıklara zaman yokluğu nedeniyle soru sorma işlemi bir sonraki celseye bırakıldı.

Yaklaşık 12 saat süren duruşma, 11 Şubat 2008 tarihine ertelendi.

Bu arada O.S'nin getirildiği Kandıra F tipi Cezaevi'ne ait 06 AG 6063 plakalı aracın ön tarafında, üzerinde ''Ya sev ya terk et'' yazılı Türk Bayrağı yapıştırması bulunduğu dikkati çekti.

Basın mensuplarının bunu görüntülemesi üzerine önce bir cezaevi görevlisinin önünde durarak görüntü alınmasını engellemeye çalıştığı Türk Bayrağı, daha sonra üzerine başka bir etiket yapıştırılarak kapatıldı.

Kaynak: AA