Dink Cinayeti Amerikan Dizisinde

Dink Cinayeti Amerikan Dizisinde

ABD'de ve Türkiye'de Yayınlanan Popüler Bir TV Dizisi Dink'in Öldükten Sonra Yerde Yatarkenki Görüntüsünü Ekrana Taşıdı.

Dink Cinayeti Amerikan Dizisinde

ABD'de ve Türkiye'de yayınlanan popüler bir TV dizisi, 2007 yılında uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci Hrant Dink'in öldükten sonra yerde yatarkenki görüntüsünü ekrana taşıdı.


Amerikan NBC televizyonu tarafından hazırlanan "Chuck" dizisi, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bir bölümünde, Dink'in ölümünden sonra Agos gazetesi önünde çekilen fotoğrafını kullandı.

Türkiye'de de bir hayli takipçisi olan dizide, Amerikan gizli servisi tarafından geliştirilen bir bilgisayar programı yanlışlıkla dizinin başrol oyuncusu Chuck'ın beynine yükleniyor. O da bu program sayesinde gördüğü bazı kişilerin geçmişte yaptıklarını görebiliyor.

Söz konusu bölümde de, katıldığı bir davette bir suikastçıyı gören Chuck, içinde Dink cinayetine ait fotoğrafların da olduğu bir "flashback" görüyor.

ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDEN BİR GÜN ÖNCE YAYINLANDI

Dink'in görüntüsünün kullanıldığı bölümün, suikasta kurban giden gazetecinin ölümünün üçüncü yıl dönümünden bir gün önce, yani 18 Ocak tarihinde yayınlanması ise dikkat çekti.

Kaynak: DHA