Dinç Bilgin'in Mali Şubeye İfade Vermesi

Dinç Bilgin'in Mali Şubeye İfade Vermesi

Dinç Bilgin'in Emniyette, Gizli Sözleşmenin Yanısıra Bilgin Grubu'nun Etibank'tan Kaynaklanan Borçlarına Karşılık TMSF'ye Sabah Yayıncılık A.ş.'yi Kefil Göstermesini Hissedarlara Bildirmemesi ile İlgili de Sorgulandığı Öğrenildi.

Dinç Bilgin'in Mali Şubeye İfade Vermesi

Dinç Bilgin'in emniyette, gizli sözleşmenin yanısıra Bilgin Grubu'nun Etibank'tan kaynaklanan borçlarına karşılık TMSF'ye Sabah Yayıncılık A.Ş.'yi kefil göstermesini hissedarlara bildirmemesi ile ilgili de sorgulandığı öğrenildi.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) hazırladığı raporda, 12.02.2002 tarihinde Bilgin Grubu'nun Etibank'tan kaynaklanan borçlarına karşılık Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'na (TMSF) Sabah Yayıncılık A.Ş.'yi kefil gösterdiği, alınan bu karardan hissedarları haberdar etmemeleri nedeniyle hissedarların zarar etmesine neden oldukları öne sürüldü. Hissedarların şikayetleri üzerine SPK'nın hazırladığı 181 sayfalık rapor sonrası Şişli Cumhuriyet Savcısı Mecit Ceylan'ın talimatıyla emniyette ifadesi alınan Dinç

Bilgin'le birlikte kefil gösterme kararının altında imzası bulunan Önay Şevket Bilgin, Mustafa Dinçer, Selim Gülmen ve Selim Erbay'ın da geçtiğimiz günlerde emniyette ifadelerinin alındığı kaydedildi. Alınan ifadelerin soruşturmayı yürüten Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na gönderileceği bildirildi. Dinç Bilgin'in emniyetteki ifadesinde, hakkındaki suçlamarı kabul etmeyerek,"Yapılan her işlemden TMSF'nin bilgisi vardı" dediği iddia edildi.

Şişli Cumhuriyet Savcılığı'nın gizli protokolle ilgili, Turgay Ciner'in ifadesinin alınması yönünde polise şu ana kadar yazı göndermediği öne sürüldü.

(AS-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA