Dinamo Kiev Kartal'dan Çekiniyor

Semin: "Beşiktaş'ın Quaresma'sı Varsa, Bizim de Shevchenko'muz Var"

Dinamo Kiev Kartal'dan Çekiniyor

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi 2. turunda eşleştiği Dinamo Kiev'de teknik direktör Yuri Semin, Beşiktaş'ın yıldızlarından değil, takım olarak gücünden çekindiklerini söyledi.

Dinamo Kiev Kulüp Başkanı Igor Surkis ve teknik direktör Yuri Semin Türk gazetecilerin 17 Şubat ve 24 Şubat'ta Beşiktaş'la oynayacakları karşılaşmalara ilişkin sorularını yanıtladı.

Beşiktaş'la eşleştikleri için memnun olduklarını söyleyen Dinamo Kiev Teknik Direktörü Yuri Semin, "Beşiktaş gibi popüler, uluslararası üne sahip bir takımla oynayacağımız için memnunuz. İlginç bir maç olacağını düşünüyorum" dedi.

"YILDIZLARINDAN DEĞİL, BEŞİKTAŞ'TAN KORKUYORUZ"

Beşiktaş'ın Quaresma, Guti, Simao ve Almeida gibi dünyaca ünlü yıldızlara sahip olduğunun hatırlatılması üzerine Ukraynalı teknik adam, "Şanslarımızın eşit olduğunu düşünüyorum. Bizim de Shevchenko ve Milevski gibi yıldızlarımız ve çeşitli ülkelerin milli takımlarında oynayan futbolcularımız var. Hiçbir oyuncudan korkmuyoruz, takımdan korkuyoruz. Beşiktaş'ın çok popüler bir takım olduğunun bilincindeyiz ve bu takıma saygımız var. Çok fazla yıldız futbolcuya sahipler. En önemlisi, tek tek futbolcuların değil, takımın tehlikeli olması" ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ TARAFTARININ ATEŞLİ OLMASI İYİ"

Semin, "Beşiktaş'ın dünyaca ünlü, ateşli bir taraftar topluluğu var. Bunun sizin için İstanbul'da ciddi bir dezavantaj oluşturacağını düşünüyor musunuz?" sorusunu ise, "Bu çok iyi. Demek ki çok güzel bir futbol atmosferi olacak. Böyle bir atmosferde oynayacağımız için mutluyuz" diye yanıtladı.

"FIFA'NIN TEHDİDİNİN ORTADAN KALKACAĞINA EMİNİM"

"Türk futbolu her yıl gelişiyor. Uluslararası düzeyde çok fazla Türk takımı var. Türk takımlarının uluslararası arenada rekabet güçleri yüksek. Türk futbolunu çok yakından takip ediyoruz" diyen Ukraynalı teknik adam, FIFA'nın spora siyaset karışması nedeniyle Ukrayna'yı milli takım ve kulüpler düzeyinde her türlü müsabakadan men etmekle tehdit etmesi konusundaki soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Bu konuda sağduyulu bir muhakeme yapılacağını düşünüyorum. Her şeyin iyi olacağına, bu tehdidin ortadan kalkacağına eminim."

IGOR SURKİS: "GEÇMİŞİ HATIRLAMAK İSTEMİYORUM"

Dinamo Kiev Başkanı Igor Surkis ise, Beşiktaş'ın ünlü, güçlü ve gelenekleri olan bir takım olduğunu kaydederek, "Beşiktaş'la yapacağımız maçlara çok ciddi hazırlanıyoruz. En ufak bir rehavete kapılmıyoruz. Beşiktaş'ın başında, Shakthar Donetsk'ten tanıdığımız, Real Madrid'i çalıştıran bir isim var. Bunun dışında, rakibimiz çok sansasyonel transferler yaptı. Tüm bu futbolcular tabii bizim karşımızda forma giyemeyecek ama bu Beşiktaş'ın ciddiyetini azaltmıyor. Çok ilginç mücadeleler bizi bekliyor. Bence şanslarımız yüzde 50, yüzde 50" dedi.

"İYİ Kİ BAŞLARINDA LUCESCU YOK"

Surkis, kısa süre önceci bir demecinde, "Şansımız yüksek, çünkü Beşiktaş'ın başında artık Mircea Lucescu yok.Türk takımları her zaman için güçlüdür. 2003 yılında Beşiktaş ile eşleştik ve hüsrana uğradık. Ama o zaman başlarında Lucescu vardı. Artık Lucescu orda değil, dolayısıyla turu geçeceğimize inanıyorum" yorumunu yapmıştı.

Bunun hatırlatılması üzerine ise, "Lucescu'yu Ukrayna liginden tanıyoruz. Bizi çok hüsrana uğrattı. Bunun dışında, UEFA'da onun çalıştırdığı Beşiktaş'ı geçemedik. Bu açıklamayı bundan dolayı yaptım. Umarım bu sefer zafer bizim olur. Geçmişi hatırlamak değil, bugünü yaşamak istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: DHA