Din Görevlileri Kahvaltıda Buluştu

Din Görevlileri Kahvaltıda Buluştu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ilçe merkezi, mahalle ve köylerde hizmet veren din görevlileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ilçe merkezi, mahalle ve köylerde hizmet veren din görevlileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kemalpaşa, Kırmızı Değirmen Restaurant'ta verilen sabah kahvaltısına, İlçe Müftüsü Hayri Toksoy ile din görevlileri katıldı. Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'nın daveti üzerine bir araya geldiklerini ifade eden İlçe Müftüsü Hayri Toksoy, "Başkanımız sürekli olarak bir araya gelerek, fikir alış verişinde bulunmak istediklerini söyledi. Kısmet bugüneymiş. Öncelikle bu nazik daveti için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Başkanımız sağ olsun, bizlere her türlü desteği veriyor. Özellikle camii temizliği konusunda yapmış olduğu çalışma gerçekten takdire şayan. Bu vesile ile kendisine tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'da, göreve geldikleri günden beri ibadethanelere özel bir önem verdiklerinin altını çizdi. Karakayalı, "Camilerimiz ve cem evleri kutsal mekanlarımız. Böyle kutsal yerlerin temizliği çok önemli. Daha önce din görevlisi arkadaşlarımız vazifelerinin yanında bu işi de yapmaya çalışıyorlardı. Biz bu durumu ortadan kaldırmak için 2 ayrı ekiple camilerimizin temizlik işlerini üstlendik. İlçe merkezi ve mahallelerimizde belirli aralıklarla camilerimizin temizlik işi devam etmekte. Yeni kanun ile köylerde bizlere bağladı. Buradaki camilerimizin zaten temizliğini yapmaktaydık. Ayda bir köylerimize gidiyorduk. Köylerimizdeki camilerimizde de bu hizmetimizi devam ettireceğiz.

Kısa bir süre içerisinde sanayi tipi bir halı yıkama makinesi de alarak ayda bir olmak üzere camilerimizin halılarını da yıkayacağız" diye konuştu.

Mezarlıklar ilgili başlatılan çalışmaların da devam ettiğini ifade eden Başkan Karakayalı, şöyle konuştu: "İlçe merkezi ve mahallelerimizde bulunan mezarlıklarımızın İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılan çalışmalar ile düzenli hale getirmeye çalışıyoruz. Beldelerimizdeki mezarlıklarımızın büyük bir bölümünün girişleri ve çıkışlarının bakım ve onarım işlemleri tamamlandı. Parke taşı döşemek sureti ile daha güzel bir hale getirmeye çalıştık. Ayrıca tüm mezarlıklarımıza ses sistemi kurarak cenaze zamanlarında hocalarımızın seslerini ulaştırmalarını sağladık. Mezarlıklarımızda oturma yeri problemi vardı. Bununla ilgilide çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Şimdi yeni kanun ile köylerinde bizlere bağlanması ile köy mezarlıklarını da elden geçireceğiz.

Yenmiş köy mezarlığını yeniledik ve gerçekten çok güzel bir görünüme kavuştu. Diğer köy mezarlıklarımızda bu şekilde bakımlı ve düzenli hale getirilecek."

Konuşmaların ardından, kahvaltıya katılan din görevlilerinin sorunlarını dinleyen Başkan Karakayalı, çözüm için gerekli birimlere talimat vererek sorunların çözüleceğini belirtti. - İZMİR

Din Görevlileri Kahvaltıda Buluştu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title