Dilovası'nın İlk Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, Seçimde İddialı
Haberler » Güncel » Haber

Dilovası'nın İlk Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, Seçimde İddialı

Dilovası'nın İlk Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, Yeniden Başkanı Olacağına İnandığını Söyleyerek, Halktan Büyük Destek Gördüğünü İfade Etti.

Dilovası'nın İlk Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, Seçimde İddialı

Dilovası'nın ilk Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, yeniden başkanı olacağına inandığını söyleyerek, halktan büyük destek gördüğünü ifade etti.

DP Belediye Başkan Adayı Ercan Dalkılıç, Dilovası'nda özellikle adayın ağırlığının seçim kazanmada çok önemli bir faktör olduğunu söyledi. Dilovası'nda 3 dönem seçim kazanmış biri olduğunu hatırlatan Dalkılıç, siyasete bir dönem ara vermesine rağmen, halkın kendisini ve icraatlarını unutmayarak tekrar göreve davet ettiğini ifade etti.

Yerel seçimler öncesi Dilovası'nda vatandaşın kendisini göreve çağırdığını belirten Başkan Dalkılıç, "Yıllar önce Muallimköy ve Çerkeşli köyü halkıyla görüşerek Dilovası sınırlarına katılmasını sağlayarak belediye olmasına sağladık. Halkımız da yapılan ara seçimlerinde beni kurucu başkanlık görevine getirdi. 1987 yılında Dilovası'nın ilk kurucu belediye başkanı olarak seçildim. Bu ara seçim sonucu 1,5 yıllığına belediye başkanı seçildim. Seçildiğimde ne oturacak bir binamız, ne bir zabıtamız ne de bir kalemimiz vardı. İlk 10 gün kahvehaneyi belediye binası olarak kullandık. Daha sonra bir bina kiralayarak, hizmet binamızı kurduk. 1,5 yıllık süre içinde teşkilatımızı kurdum. 1989 yılında yapılan yerel seçimlerde tekrar aday oldum ve seçimleri kazandım. Dilovası'na görkemli bir belediye hizmet binası yaptım. O zaman herkes tarafından eleştirildim. Dilovası'na bu kadar büyük belediye hizmet binası olur mu dediler. Şimdi geldiğimiz noktada Dilovası Belediyesi yetmez oldu. Ben, Dilovası'nın hızla büyüyen, gelişen, modern bir kent olması için yapılması gerekenleri yaptım. Bir tane yolu, alt yapısı olmayan Dilovası'nı 3. dönem sonunda kıt imkanlarımıza rağmen belirli noktaya kadar taşıdık." dedi.

Vatandaşın yoğun talebi üzerine adaylığını açıkladığı ilk günden bugüne kadar çok büyük destekler aldığını vurgulayan Başkan Dalkılıç, "Bana inanan, güvenen insanlar partimize akın akın geliyor. 29 Mart'ta halkımız Dilovası'na geçmişte olduğu gibi siyasi partilere bakmadan adaya oy verecektir. Dilovası halkı her dönem kişiye oy vermiştir. Geçtiğimiz seçimlerde AKP 3. parti oldu. MHP ortalarda yokken adayı seçim kazandı. 29 Mart'ta Dalkılıç olarak halkımızın desteğiyle seçimleri kazanacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

Dilovası'nda göreve geldiği taktirde önemli projeleri olduğunu vurgulayan Başkan Dalkılıç, "Bölgemizdeki işsizliği çözme adına göreve gelir gelmez ilk yapacağımız iş kesinlikle Meslek Edindirme Kursları açacağız. Yetişen elemanlarımızı da fabrikalarımıza göndereceğiz. Sanayicimiz, milyarlarca lirayı servis taşımacılığına vermektedir. Sanayicimizi bu servis taşımacılığından kurtarıp, Dilovası'nda ihtiyacını karşılayacak bir konuma gelmesini sağlayacağız. İkinci önemli projemiz ise Dilovası artık köy ve belde olmaktan kurtulup ilçe oldu. İlçemize E-5'ten iki bağlantılı giriş var. Bu bağlantı girişlerini üst geçit, battı çıktı veya goncalar ile mutlaka yapılması gerekiyor. Dilovası'nın girişini, çıkışını ve E-5'e bağlantılarını ilçe girişine yakışır konuma getireceğiz. Bu projemizi Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapacağız. Dilovası'nda sadece iki tane özel tıp merkezi var. İlçemize mutlaka devlet hastanesinin gelmesini sağlayacağız. Bölgemizde gecekondulaşmayı bıçak gibi keseceğiz. 2B yasası da çıktı. Dilovası'nda Hazine yerlerimiz de var. Buralarda modern çağdaş konutlar yapacağız Dilovası ilçemize katılan Tavşancıl ölü bir şehir haline gelmiş. Dilovası'na 3- 4 ev varken, Tavşancıl nahiyeydi. Tavşancıl sahili perişan olmuş. Tavşancıl'ın 5 yılı boşa ve bomboş geçmiş. Ambulans yok, sağlık ocağı yok. Tavşancıl sahilimizi yine eski güzelliğine kavuşturacağız. Belediyeyi kazandığımızda Tavşancıl Belediyesi'ni kapatmayacağız. Benim bir belediye başkan yardımcım, Tavşancıl Belediye Başkanı gibi orada görev yapacak. Tarihi evlerimizi restore ederek, turizmin canlanmasını da sağlayacağız" şeklinde açıkladı.ERCAN DALKILIÇ KİMDİR?1958 yılında Bingöl ilinin Kigi ilçesinde dünyaya gelen Ercan Dalkılıç, ilköğrenimini Erzurum ili Çat ilçesinde tamamladı. Ailesiyle birlikte önce Ankara'ya 1970'li yıllarda da Dilovası'na yerleşti. Dilovası Belediyesi'nin kurucu belediye başkanı olan Dalkılıç, 1987-89 ve 1989-1994 yılları arasında Dilovası Belediye Başkanlığı görevini yaptı. 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Kocaeli Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 1999-2004 yılları arasında tekrar belediye başkanı seçildi. Dalkılıç, 2004 yerel seçimlerinde aday olmayarak köşesine çekildi. Dalkılıç evli ve iki çocuk babası. (CİHAN)