Dilovası'ndaki Orman Yangınında Kundaklama Şüphesi

Dilovası'ndaki Orman Yangınında Kundaklama Şüphesi

Kocaeli'nin Dilovası İlçesi'ne bağlı Tavşancıl bölgesinde dün çıkan ve ilçenin akciğeri sayılan yaklaşık 20 hektarlık çam ormanı ile çalılık alanı kül eden yangının kundaklama sonucu çıktığı ihtimali üzerine polis geniş çaplı inceleme başlattı.

Dilovası'ndaki Orman Yangınında Kundaklama Şüphesi

Kocaeli'nin Dilovası İlçesi'ne bağlı Tavşancıl bölgesinde dün çıkan ve ilçenin akciğeri sayılan yaklaşık 20 hektarlık çam ormanı ile çalılık alanı kül eden yangının kundaklama sonucu çıktığı ihtimali üzerine polis geniş çaplı inceleme başlattı. Polis, 5 noktada aynı anda başladığı belirtilen yangının ardından olay yerinden kaçtığı ileri sürülen 3 kişiyi arıyor.

Dilovası ilçe merkezinde, birkaç küçük koruluğun dışında ağaçlık alan kalmadı. İlçe sınırları içinde kalan, Dilovası'nın akciğeri sayılan Tavşancıl bölgesindeki orman ve çalılık alanın büyük bir bölümü de dün kül oldu.

20 HEKTAR YANDI

Saat 12.30 sıralarında başlayan ve alanın tamamen kuru olmasının yanı sıra rüzgarın da ters yönden esmesi nedeniyle büyüyen yangın, 5 noktadan başlaması nedeniyle karadan yapılan müdahale ile söndürülemedi. Daha sonra 2 uçak ve iki helikopterin de müdehalesiyle akşam saatlerinde kontrol altına alınan yangında, şu anki belirlemelere göre Dilovası OSB ağaçlandırma alanındaki Metin Eriş Hatıra Ormanı ile birlikte diğer ormanlık alanda 20 hektar çam ve çalılık alan kül oldu.

KUNDAKLAMA İHTİMALİ

Sanayi bölgesi olması nedeniyle arazi fiyatlarının çok yüksek olduğu Dilovası'ndaki yangının 5 anoktada aynı anda çıkması tüm şüpheleri kundaklamaya çevirdi. Açıklama yapılmamakla birlikte polisin yangının hemen ardından bölgeden kaçtığı belirlenen 3 kişiyi aradığı öğrenildi. - Kocaeli / Dilovası