Dilovası'nda 5.5 Ton Kaçak On Numara Yağ Ele Geçirildi

Dilovası'nda 5.5 Ton Kaçak On Numara Yağ Ele Geçirildi

Dilovası'nda 5.5 ton kaçak on numara yağ ele geçirildi Zabıta ekiplerinin dikkati kaçak yağ üretim tesisini ortaya çıkardıKOCAELİ - Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde zabıta ve jandarma ekiplerince baskın yapılan ruhsatsız bir imalathanede sahte etiketlere basılmış 5.

Dilovası'nda 5.5 ton kaçak on numara yağ ele geçirildi
Zabıta ekiplerinin dikkati kaçak yağ üretim tesisini ortaya çıkardı

KOCAELİ - Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde zabıta ve jandarma ekiplerince baskın yapılan ruhsatsız bir imalathanede sahte etiketlere basılmış 5.5 ton kaçak on numara yağ ele geçirildi.
Dilovası'nda zabıta ekiplerinin dikkati, kaçak on numara yağ üreten tesisi ortaya çıkardı. Edinilen bilgiye göre bir ihbar üzerine harekete geçen Dilovası Belediyesi Zabıta ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte Çerkeşli Mahallesi'ndeki belirlenen adrese baskın düzenledi. Yapılan baskında imalathane içerisinde araçlarda 10 numara yağ olarak kullanıldığı tespit edilen ve bir firmanın sahte etiketleri basılarak üretilerek piyasaya sürülmeye hazır 5.5 ton yağ ele geçirildi.
Yapılan baskında inceleme yapan zabıta ekipleri, merdiven altı tabir edilen imalathanenin herhangi bir ruhsatı ve ticaret kaydının olmadığını ve dışarıdan getirdiği kaçak yağları burada bir marka adı altında sahte isimle piyasaya sürdüğü tespit etti. Baskında işyeri sahibi Z.İ. hakkında yasal işlem başlatılırken, imalathanede bulunan tüm malzeme ve kaçak yağlara da el konularak işyeri mühürlendi.

Kaynak: İHA