Dilencilerin İlginç Hikayeleri

Dilencilerin İlginç Hikayeleri

Kars Belediyesi Zabıta Ekiplerinin Yaptığı Dinlenci Operasyonlarında İlginç Hikayeler Ortaya Çıktı. Yaşlı Bir Kadın Dilenci, Dul Kaldıktan Sonra Evlenmediğine Pişman Olduğunu Söyledi. Ayağının Sakat Olduğunu İleri Süren Bir Kadın İse, "Ameliyat Parası İçin Dileniyorum" Dedi.

Dilencilerin İlginç Hikayeleri

Kars Belediyesi zabıta ekiplerinin yaptığı dinlenci operasyonlarında ilginç hikayeler ortaya çıktı. Yaşlı bir kadın dilenci, dul kaldıktan sonra evlenmediğine pişman olduğunu söyledi. Ayağının sakat olduğunu ileri süren bir kadın ise, "Ameliyat parası için dileniyorum" dedi.

Zabıtaların yaptığı dilenci operasyonunda, her gün kaldırımlardan topladıkları dilencilerin farklı hikayeleri ortaya çıktı. Bugün zabıta ekiplerinin yaptığı operasyonda çocuklarıyla soğuk havaya rağmen dilencilik yapan ve yaşları 20-65 arasında değişen 7 kadın, 4 No'lu zabıta karakoluna götürüldü. Ardahan'dan gelerek 3 yıldır Kars'ta dilencilik yaptığını söyleyen Sultan Avcı (65), yıllar önce eşinin ölmesiyle dul kaldığını ve karnını doyurabilmek için dilendiğini söyledi. Zabıtaların görevleri gereği kendilerini dilenirken yakalayıp karakola götürdüklerini ve buna alıştıklarını belirten Sultan Avcı, eşi öldükten sonra kendisine evlilik tekliflerinin geldiğini fakat o zamanlar evlenmeyi düşünmediğini ifade etti. Son zamanlarda evlenmediği için pişman olduğunu vurgulayan Avcı, "Bundan böyle bizi ölüm bekliyor. Bize iman, Kur'an lazım. Allah, ele ayağa bırakmasın. Fakir ve yoksulluktan, mecbur dileniyorum. Günde 5-10 YTL kazanıyorum" dedi.

9 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu eşini kaybettiğini kendisinin de sol ayağının sakat olduğunu ileri süren Iğdırlı Fatma Sisko'nun, "Ameliyat parası için dileniyorum" demesi herkesi şaşırttı. Yemin üstüne yemin eden ve zabıtalara inanmamaları halinde kırılan bacağını göstereceğini de kaydeden Sisko, "Doktorların ameliyat paralarını topluyorum, başka bir şey toplamıyorum. Dün de Erzurum'dan geldim. İnanmıyorsanız ben yaramı size göstereyim. Yemin ederim doğruyu söylüyorum" diye konuştu.

(BA-İRT-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA